Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją kolędy śpiewamy aż do 2 lutego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zapraszają dzisiaj na uroczystość: „Dzień Patrona – Dniem Rodzinnego kolędowania”. Rozpoczęcie kolędowania od godziny 14.30. W programie występy uczniów i absolwentów połączone z loterią fantową.

Dziękujemy mieszkańcom roli Hanuski oraz 1. części roli Knapy za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Knapy, którą podzieliliśmy na 4. części.

Składamy podziękowania uczestnikom kolędowania misyjnego. Dziękujemy dzieciom z Koła Misyjnego wraz z ich opiekunami oraz wszystkim darczyńcom za ofiary, które zostały przekazane przez małych misjonarzy na rzecz misji. Niech to dzieło misyjne nas jednoczy, a pomoc potrzebującym cieszy. Dziękujemy przy tej okazji także wszystkim grupom kolędniczym – z parafii i terenu całej naszej Gminy – które nas odwiedziły z kolędą.

Dziękujemy Jubilatom przeżywającym 50. rocznicę sakramentu małżeństwa za złożoną ofiarę na kościół. Bóg zapłać.

Dziękujemy Dariuszowi Hanusakowi za odśnieżenie terenu wokół kościoła i plebanii oraz wywóz śniegu.

Od piątku 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z modlitwą o jedność wśród chrześcijan. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 20. 30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej ofiary na kościół złożyli:

Z roli Urbany: rodzina Filipków, Piotr Kluska, rodzina Pindel, rodzina Lenartków, rodzina Bierówków, rodzina Wróbel, rodzina Worwów, Piotr Żaba z rodziną, rodzina Gospodarczyków, Bogdan Gospodarczyk z rodziną, rodzina Łakotów, Józef Wrona z rodziną, rodzina Tajsów, rodzina Worwów, rodzina Korabików, rodzina Gwiżdżów, rodzina Hanusiaków i Lenartków, Eugenia Gwiżdż, Monika i Krzysztof Swłatek, Helena i Tadeusz Bierówka, rodzina Czarnotów, rodzina Czyszczoń, Beata i Grzegorz Gwiżdż, rodzina Milewskich, Jadwiga i Stanisław Filipek, Maria i Henryk Filipek, Jan i Jolanta Worwa, Kazimierz i Katarzyna Gospodarczyk.

Z roli Zagrody: Adam Gierat z rodziną, rodzina Romaniaków, Michał Zięba z rodziną, Maria i Mieczysław Zięba, Halina Spórna, Ewa i Czesław Wróbel, rodzina Jątyków.

Z roli Dziubras Dolny: rodzina Stochów, Krystyna i Tadeusz Zięba, rodzina Ziębów, Jadwiga i Jan Suder, rodzina Gwiżdżów, Irena i Stanisław Wróbel, rodzina Pindel, Jan Wójcik, Jan Wróbel z rodziną, pewna rodzina, rodzina Kołodziejczyków i Filipków, rodzina Hołdów, rodzina Bzowskich, Zofia i Antoni Hołda, rodzina Czopek, rodzina Kubowiczów, rodzina Pęcków i Bierówków, Zofia Szewc, rodzina Mierników, Stanisław Miernik, rodzina Kamińskich, Maria i Stanisław Zadora.

Z roli Bierówki: Grzegorz i Agnieszka  Zembol, rodzina Zembolów, Paweł Bierówka z rodzicami, rodzina Bierówków, rodzina Słoninów, rodzina  Surlasów, rodzina Korabików, Stanisław Bierówka, rodzina Zębolów, Józef Słonina z rodziną, Anna i Władysław Romaniak, Danuta i Józef Romaniak z rodziną, Mieczysław Bierówka z rodziną, rodzina Korabików, Irena i Edward Romaniak, rodzina Szczepaniaków i Bierówków, rodzina Hobotów, rodzina Słoninów, rodzina Zębolów, rodzina Mirków, rodzina Romaniaków i anonimowa rodzina.

Z roli Bryle: rodzina Kobiałków i Stefaników, rodzina Spyrków, Edward i Danuta Ostój, Józef Kluska, rodzina Romaniaków, rodzina Jochymików, rodzina Gwiżdżów, rodzina Bierówków, rodzina Proszków i rodzina Borowych.

Z roli Dziubras Górny: rodzina Hobotów, Tadeusz Hobot z rodziną, Kazimierz Wróbel z rodziną, rodzina Jędrochów, Małgorzata i Janusz Dziubras z rodziną, Maria i Józef Kiełtyka, Michalina i Józef Kiełtyka, Anna i Piotr Kiełtyka, rodzina Kosek, Anna i Andrzej Wicher, rodzina Kołodziejów, pewna rodzina, Zofia i Mieczysław Kiełtyka, Piotr Hobot z rodziną, Jadwiga i Stanisław Molus, pewna rodzina, Józef Wróbel z rodziną, rodzina Hanusiaków, rodzina Polaniaków, rodzina Klimasów, Justyna i Józef Pęcek, Anna Klaja z rodziną, Grzegorz Polaniak z rodziną, Stanisław i Marta Kiełtyka, Franciszek i Katarzyna Trybała, Krzysztof i Natalia Trybała, rodzina Wróbel, Franciszek Korabik.

Z roli Kostruchy: rodzina Lenartków, rodzina Pęcków, pewna rodzina, Kazimierz Słonina z rodziną, rodzina Pęcków, Mieczysław z rodziną, Helena i Bogdan Wnęk, rodzina Kaniów, Renata i Józef Kania z rodziną, Janina i Tadeusz Kluska, Agata i Dariusz Pęcek, Ludwika Pęcek, Marzena i Dawid Pęcek, rodzina Lenartków, rodzina Ślęczków, Czesława Kosek, pewna rodzina, rodzina Makusków.

Z roli Florki: rodzina Hans, rodzina Cudak, Zofia Hanusiak, Anna i Walenty Hanusiak, rodzina Hanusiak, rodzina Zając, Janina Jamka. Z roli Na Wysokiej: rodzina Hobot i Płachta. Z roli Barnasiówka: rodzina Proszkowiec. Z roli Za Górą: Bolesław Filipek. Z roli Morgi: Danuta i Tadeusz Pustelnik, Justyna i Grzegorz Pustelnik. Z roli Luberdy: Antoni Luberda z rodziną, Janusz Luberda z rodziną, Bernadetta i Bolesław Luberda, Marzena i Wojciech Hobot, Jan Luberda z rodziną, Krzysztof Luberda z rodziną, Bronisław Luberda z rodziną. Z roli Łocki: Zofia Omylak, Ewa Pustelnik z rodziną, Jolanta i Andrzej Wnęk, rodzina Zadorów, Zofia Korzeń, rodzina Wojtasików. Z roli Pod Lasem: rodzina Makusków, rodzina Proszków, Tomasz Wnęk z rodziną. Z roli Przysop: Katarzyna i Sławomir Proszek, rodzina Tajsów, rodzina Morusów, Jan Morus z rodziną, Piotr Bednarz z rodziną, rodzina Zadorów. Z roli Dział Wyżny: Jan Pustelnik z rodziną, Monika i Adam Kołodziejczyk, rodzina Niedpośpiał, Luwika i Józef Tobolak, rodzina Ziemblów, Franciszek i Renata Tobolak z rodziną, oraz dwie rodziny, które prosiły o anonimowość.

Dodatkowo: z roli Jurczaki: rodzina Pieronów i Nieckulów.

Z roli Dział Niżny: Grzegorz Romaniak z rodziną, Piotr i Marzena Rapacz, rodzina Zadorów, rodzina Rapaczów, rodzina Filipków, rodzina Romaniaków, rodzina Tajsów, rodzina Proszków, rodzina Klusków i trzy rodziny, które chcą zachować anonimowość. Z roli Przymiarki: Ignacy Proszek, rodzina Mirków, rodzina Capków, rodzina Kozaków i Jurczaków, rodzina Bajerków, rodzina Wróblów i Wojtasików.

Z roli Tarnów: rodzina Pawlików, Władysława Pasiowiec, rodzina Ziółków, rodzina Romaniaków, rodzina Czarnotów, Zofia Pachura, Ewa i Dawid Mleczek, rodzina Korabików, rodzina Hanusiaków i dwie rodziny, które chcą zachować anonimowość.

Z roli Młyny: rodzina Kucałów i Pachurów, Paweł Hobot z rodziną, Józef Hobot z żoną, rodzina Makuchów, Anna i Wiesław Pasiowiec, Janina Pasiowiec i jedna rodzina, która chce zachować anonimowość.

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

Harmonogram kolędy na kolejne dni:

14 stycznia (poniedziałek) – Bugaje, Durki, Kiełtyki – początek od roli Bugaje
15 stycznia (wtorek) – Knapy – początek wizyty od państwa Jurczak do końca
16 stycznia (środa) – Gębki
17 stycznia (czwartek) – Wierdonki
18 stycznia (piątek) – Granica, Parchule
19 stycznia (sobota) – Dziury, Kocury, Proszki, Fuły

21 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Górne – początek od państwa Funek do państwa Cudak
22 stycznia (wtorek) – Polana, Zamki, Hanuski oraz pozostała część roli Knapy – od państwa Bednarz do p. Mariana Kluski

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry Czas na Biznes – Krakowski Obszar Metropolitalny. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z pakietu bezpłatnych szkoleń, uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 25.000 zł na założenie działalności gospodarczej i otrzymać roczne bezpłatne doradztwo w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Nabór wniosków będzie prowadzony do 22 stycznia 2019 roku. Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Myślenicach przy ul. Klakurki 2A/B i na stronie internetowej.

Nad Jordanem Bóg Ojciec proklamował: „Ty jesteś mim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. Niech każdy dzień roku będzie przez nas przeżywany prawdą tych słów.