Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W dniu dzisiejszym, do godziny 13.00 – można zwiedzać Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Przed kościołem można złożyć do puszek dobrowolne datki na powstające Sanktuarium św. Jana Pawła II, pomnik wdzięczności, upamiętniający dziedzictwo Papieża-Polaka.

O godzinie 16.30 Parafialna Droga Krzyżowa na Kalwarii Tokarskiej. Początek nabożeństwa przy stawie u św. Piotra. Z racji trwającego obecnie w Watykanie Synodu Biskupów na temat rodziny, rozważania Drogi Krzyżowej poświęcimy modlitwie w intencji naszych małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału rodziny naszej parafii.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Madonie za posprzątanie kościoła, kwiaty, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2-ej części tej roli.

Dziękujemy Panom Tadeuszowi i Stanisławowi Gawlakom za przekazanie materiału na nowy drewniany krzyż misyjny, oraz p. Stanisławowi Nawarze za jego wykonanie, oraz rodzicom Wiktora Włodarczyka za złożoną ofiarę na kościół przy okazji chrztu.

Dziękujemy 4 Paniom – naszym Parafiankom – które posprzątały, umyły okna i witryny w Muzeum Mobilnym Jana Pawła II przygotowując go do zwiedzania, oraz naszemu parafianinowi – kierowcy za przywiezienie i odwiezienie samochodu.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali: z roli Dziubras Dolny: Marek Pęcek, Mateusz Kubowicz; z roli Bierówki: Józef Hobot, Edward Romaniak, Kamil Romaniak, Tadeusz Zembol, Krzysztof Zembol, Artur Korabik, Jan Szczepaniak, Marcin Zembol, Tadeusz Bierówka, Rafał Bierówka, Józef Romaniak, z roli Zagrody: Andrzej Spórna.

W tym tygodniu prosimy do pracy, po dwóch mężczyzn: dalsza część roli Bierówki oraz Gębki.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów. W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy dzisiaj św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów. To dzień imienin kard. Franciszka Macharskiego, którego polecamy Waszym modlitwom. Jutro, wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.

We środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, a w piatek Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić w kościele w Polsce XV Dzień Papieski.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku chce objąć pomocą 2500 osób z 42 diecezji Polski. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na ten właśnie cel.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Tokarskiej.