Dziękujemy mieszkańcom ról: Młyny, Kudły, Kasperki i Kanie za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kwiaty. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Debenosy.

Ofiarę na kościół przy okazji chrztu dziecka złożyli rodzice Szymona Szczepanika. Bóg zapłać także chorym, których odwiedziliśmy z Najświętszym Sakramentem, za ich duchowy dar modlitwy i ofiarę złożoną na kościół.

W dniu dzisiejszym, na sumie o godz. 11.00 będzie miał miejsce Złoty Jubileusz święceń kapłańskich ks. Bolesława Zadory, Salwatorianina, naszego Rodaka, który 23 maja 1974 wraz z 10 innymi seminarzystami został wyświęcony na kapłana. Wśród 10 wówczas wyświęconych kapłanów był także śp. ks. Antoni Polaniak, którego polecamy Waszym modlitwom. Ks. Bolesław przez wiele lat pracował na misjach w najpierw w Tanzanii, a obecnie od ponad 40 lat w Teksasie. W czasie modlitwy z Rodakami: Kapłanami i Siostrami Zakonnymi będziemy wspólnie dziękować za dar powołania i 50 lat jego posługi dla Boga i Kościoła. Kazanie okolicznościowe wygłosi ks. Ignacy Pawlus SDS. Zapraszamy do tej modlitwy dziękczynnej. Przy tej okazji pragniemy podziękować Rodzinie ks. Bolesława, Złotego Jubilata za złożony dar ofiarny przeznaczony na renowację ołtarzy bocznych. Bóg zapłać. Dziękujemy także Arcybractwu Straży Honorowej NSPJ za dofinansowanie przygotowania uroczystości.

Jutro w naszej parafii odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, suma odpustowa o godz. 11.00 i ostatnia msza św. o godz. 15.30. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi bp Tadeusz Lityński, Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na sumę zapraszamy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia, poczty sztandarowe, Panie i Panów noszących feretrony i różańce, Panów do figury MB Fatimskiej, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, Kliszczaków w strojach regionalnych i nasze tokarskie rodziny. Kazania odpustowe (poza sumą) głosi ks. Jan Bukowiec, proboszcz parafii MB Królowej Polski z Ponic.

We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. W czwartek wspomnienie św. Dominika, prezbitera. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Tegorocznymi gospodarzami Dożynek Parafialnych, które będą miały miejsce w naszej parafii 15 sierpnia br. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będą mieszkańcy ról: Parchule i Brzegi. Uroczystościom dożynkowym o godz. 11.00 przewodniczyć będzie wygłosi ks. Marcin Będkowski, Salwatorianin, który w wakacje pomaga nam w duszpasterstwie.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie ks. Bolesławowi, naszemu Złotemu Jubilatowi składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia i udanych wakacji.