Dzisiaj 2 Niedziela Adwentu. Ten dzień przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni oraz ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Zachęcamy do udziału w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00.

Członkowie grup modlitewnych dorosłych rozprowadzają świece Caritas – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Poświęcone opłatki można nabywać przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w parafii.

Dziękujemy P. Robertowi Milewskiemu za udostępnienie rusztowania do prac remontowych w powstającej na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży salce parafialnej.

Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim darczyńcom: w sposób szczególny P. Janowi Burkatowi, właścicielowi Centrum Handlowego „Stara Cegielnia” z Myślenic – naszemu głównemu sponsorowi; oraz P. Renacie i Dominikowi Leśniakom, Katarzynie i Dariuszowi Hanusiakom za wsparcie materialne paczek dla dzieci z okazji św. Mikołaja.

W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie NMP z Guadalupe; w środę: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W 36. rocznicę stanu wojennego módlmy się za Ojczyznę. W czwartek wspomninamy św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła.

W piątek przypada 3. piątek miesiąca. W naszej parafii Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 msza św. za zmarłych. Kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na celebrację liturgiczną o godz. 19.30.

Za tydzień, w niedzielę po mszach św. dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na wsparcie misji i działalność Koła Misyjnego.

Od 22 do 31 sierpnia chcemy zorganizować obóz dla naszej młodzieży we Włoszech. W programie zwiedzanie Rzymu, Wenecji, Padwy, Asyżu, Monte Casino. Obóz przeznaczony jest dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Plan wycieczki i więcej informacji u ks. Krzysztofa w zakrystii.

Postawę oczekiwania chrześcijanina określa św. Paweł: „Dlatego, umiłowani, starajcie się, aby On was znalazł bez plamy i skazy – w pokoju”. Niech to wskazanie mobilizuje nas w drugim tygodniu Adwentu.