Przeżywamy kolejny dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za hojność i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Debenosy i Jurczaki za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu (w sobotę po mszy porannej) prosimy mieszkańców ostatniej części roli Debenosy.

Dziękujemy p. Józefowi Ziębie za naprawę organów.

Jutro od godziny 8.00 odwiedziny u chorych z Tokarni w ich domach, a we wtorek, także od godziny 8.00 odwiedzimy chorych z Więcierży. Uprzejmie prosimy o pomoc dwóch panów kierowców: jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierży. Zapisy chorych dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

Dziękujemy naszym chorym: p. Józefowi Tobolakowi i p. Zofii Korzeń za ofiarę na kościół.

Dziękujemy także pewnej rodzinie za ufundowanie nagród, które wręczymy w piątek na zakończenie tegorocznych rorat – dzień przed Wigilią – tym dzieciom, które uczestniczyły we wszystkich roratach.

Informujemy, że ozdoby świąteczne wykonane przez naszą parafiankę p. Bożenę Flaga można jeszcze nabywać w kwiaciarni w Tokarni. Dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają także dzisiaj, poświęcone sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy okazji kiermaszu w ubiegłą niedzielę w kwocie ponad 2200 złotych zostaną przeznaczone na działalność duszpasterską dzieci i młodzieży, oraz przeznaczone na wsparcie misji.

Wczoraj wieczorem rozbłysła po raz 10. choinka pod Oknem Papieskim. W uroczystości wzięły udział dzieci z naszej archidiecezji, aby podziękować kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi, metropolicie krakowskiemu za jego posługę na stolicy św. Stanisława. Pod Oknem Papieskim wystąpiła na scenie także nasza schola „Śnieżnej Pani”.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania z Bogiem na ostatnie dni. Spowiadamy codziennie od poniedziałku do czwartku od godz. 17.15.

Parafialna spowiedź przed Świętami będzie w piątek rano od 6.30 do 10.00. Do południa zachęcamy, aby ze spowiedzi skorzystały dzieci. Dorosłych zapraszamy od godziny 16.00 do 20.00. Ze zrozumiałych względów uprzejmie prosimy nie odkładać spowiedzi do Wigilii.

Porządek kolędy ogłosimy w Święta. W wejściu do kościoła zostanie umieszczony pojemnik z wodą święconą. Prosimy o zabranie jej do domu na czas kolędy i do używania w czasie roku. Przy tej okazji zachęcamy do indywidualnego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

W sobotę Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie ma w tym dniu Mszy wieczornej. „Pasterka” o północy. Składka na „SOS” – Fundusz Obrony Życia.

Boże Narodzenie w niedzielę. Dziękujemy Bogu za tajemnicę Wcielenia i szansę przebóstwienia człowieka. W poniedziałek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka tradycyjnie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dzisiaj wolontariusze Szkolnego Koła Caritas będą kontynuować rozprowadzanie świec wigilijnych. Poświęcone opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii.

Została zamknięta lista uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy. Można jeszcze dzisiaj wpisać się na tzw. listę rezerwową. Informacje dotyczące wpłat zostana przesłane do zainteresowanych.

Ks. Kardynał w swoim słowie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia napisał: „… życzę wszystkim Wam niezłomności wiary i łaski trwania przy Jezusie Odkupicielu Człowieka”.

Niech te słowa ogarną każdego z nas i nowomianowanego Ordynariusza Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.