Dziś wspominamy NMP z Góry Karmel.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Dziubras Górny za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę, złożoną ofiarę na kościół oraz udekorowanie ołtarzy kwiatami. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszańców roli Kostruchy, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dzisiejsza składka przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy p. Edwardowi Zadora oraz właścicielom restauracji „Przystań Tokarska” (przy okazji poświęcenia lokalu) za złożoną ofiarę na pokrycie części kosztów powstającego nowego ołtarza.

Dziękujemy Państwu Emilii i Bogdanowi Pajka za wsparcie finansowe 3. Festynu Rodzinnego, którego gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem „Ajagore”, a nagrodą główną w loterii motor CROSS KXD 608 o pojemności 125 cm3.

Całość dochodu z tegorocznego festynu zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów: projektu, wykonania i złocenia nowego ołtarza i ambonki do naszej świątyni. Autorem projektu jest mgr inż. Bogusław Kulka, a jego wykonawcą p. Stanisław Nawara. Ornamenty ołtarza powstają w pracowni snycerskiej p. Jana Wątora, a złocenia podjął się p. Filip Rut.

W czwartek planujemy pielgrzymkę do starego kościółka w Zubrzycy Górnej. Chcemy dziękować Bogu za 35 lat istnienia naszej parafii, oraz pomodlić się za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii, a zwłaszcza w intencji + ks. prałata Jana Macha, pierwszego proboszcza. Wyjazd autokaru z parkingu o godz. 15.00. Zapisy do wtorku u p. Anny Hanusiak.

Spowiedź w każdy dzień 15 minut przed mszą świętą.

Po Pierwszej Komunii Świętej kilkanaście dziewczynek wyraziło chęć przekazania swoich włosów na peruki dla dzieci chorych onkologicznie. Dziękujemy p. Dorocie Jędrocha za obcięcie włosów, a dzieciom za piękny i wymowny gest serca.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Czwartek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Sobota – święto św. Marii Magdaleny

Przypominamy, że msze św. w okresie wakacyjnym w naszym kościele będą odprawiane we wtorki i czwartki tylko rano (godz. 6.30), a w pozostałe dni tygodnia (poniedziałek, środa, piątek i sobota) tylko wieczorem o godzinie 19.00.

Wójt Gminy Tokarnia przypomina, że dnia 18 lipca upływa termin składania deklaracji przystąpienia do projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii tj. Paneli słonecznych lub fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Deklaracje można pobrać na stronie internetowej Gminy lub w Urzędzie, pokoju nr 6.

Niech każdy dzień wakacji przynosi nam zarówno ubogacenie ducha, jak i umocnienie ciała.