Dzisiaj o godz. 11.00 w naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, ks. Pawłowi, p. Bożenie Smolak, naszej katechetce i p. Teresie Hans za przygotowanie tej pięknej uroczystości. Dziękujemy rodziców dzieci rocznicowych za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła, skoszenie trawy i złożoną ofiarę. O porządki w tym tygodniu – w środę od godz. 8.30 – prosimy rodziców dzieci pierszokomunijnych.

Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego poświęcenie pól. O godzinie 16.15 czekamy na dwóch kierowców: jednego z Tokarni, a drugiego z Więcierzy. O godz. 16.30 poświęcenie kapliczki na Groniu. Po zakończonej mszy św. prosimy zgłosić kierowców w zakrystii żebyśmy byli pewni, że mamy transport.

Przy tej okazji dziękujemy mieszkańcom roli: Knapy; Wierdonki; Madonie; Bryle i Zagrody; Dziubras Dolny; Kusiki i Mizery; Granica; Dziołki, Jątyki, Perły i Pawlaki; Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kanie i Kasperki; Hoboty, Gębki; Urbany; Koty, Lipki i Bugaje; Luberdy; Parchule za zamówione msze św. o dobre urodzaje i pokój wieczny dla zmarłych z tych ról oraz za złożoną ofiarę na kościół

Mieszkańcom roli Blychy; Dział Niżny, Dom pod Brzegiem; Chlebierzówka, Molusy i Guzówka; Łocki; Brzegi dziękujemy za zamówione msze św. o dobre urodzaje.

Dzisiaj grupa teatralna „Soli Deo” zaprasza na piękny i wzruszający spektakl „Oskar i Pani Róża” do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na godz. 16.30.

Dziękujemy Róży Narodzenia Niepokalanego Poczęcia NMP z więcierży oraz narzeczonym: Agacie i Piotrowi za ofiarę złożoną na kościół.

Jutro rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Organizujemy wyjazd do Krakowa na święcenia kapłańskie naszego Rodaka, diakona Michała Hansa, które będą miały miejsce 26 maja br. o godzinie 9.00 w Katedrze na Wawelu. Zapisy, dzisiaj, po każdej mszy św. oraz po nabożeństwie majowym w ciągu tygodnia. Wyjazd autokarów w sobotę, o godzinie 7.00 z parkingu sprzed kościoła.

Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godzinie 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00.

Próby liturgiczne dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej: poniedziałek i czwartek o godzinie 16.00. Próba generalna z udziałem rodziców – w piątek – po zakończeniu mszy św. wieczornej.
Próba śpiewu – środa, godz. 16.45. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 9.00. Uprzejmie prosimy rodziców, rodzeństwo i członków rodzin dzieci o skorzystanie z Sakramentu Pokuty w ciągu tygodnia na nabożeństwie majowym.

W najbliższy piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka, potem adoracja do godz. 17.30. Nabożeństwo majowe, a po nim msza św. wieczorna. O godz. 20.30 Koronka, Apel Jasnogórski i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Najbliższa Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. W tym dniu na sumie o godz. 11.00 będziemy przeżywali Pierwszą Komunię Świętą.