W dniu dzisiejszym mamy okazję, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź: od 8:00 do 9:00; od 10:00 do 11:00; od 12:00 do 13:00. Nie będziemy spowiadać podczas mszy świętej.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną ofiarę na kościół od całej roli. W tym tygodniu (we środę) o sprzątanie prosimy mieszkańców 4. części tej roli. Prosimy także, jak co roku o przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej.

Dzisiaj, z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Wszystkim Parafianom dziękujemy za stałą troskę o piękno naszej świątyni.

Renowację ołtarza wsparli nasi chorzy, których odwiedziliśmy z Najświętszym Sakramentem: Rozalia Kluska, Piotr Chmielarczyk, rodzina Nawarów (Wiktoria z Kazimierzem), Ryszard Strzeboński, rodzina Kołodziejczyków z roli Knapy, Ludwik Hobot, Maria Durek, Józefa Hanusiak, Czesława Kosek, Józef Kiełtyka, Józef Tobolak oraz Tomasz Kozioł, Kinga Hans, rodzina Ziębów z roli Gębki, pewna rodzina, Małgorzata Tajs z rodziną, narzeczeni: Sylwia i Łukasz, Andrzej Kluska i anonimowa osoba. Bóg zapłać. Jeśli ktoś ma jeszcze życzenie, by kapłan odwiedził chorego w domu z posługą sakramentalną przed Świętami, zapraszamy po mszy św. do zakrystii, aby ustalić termin i zasady wizyty.

Roraty, codziennie od jutra do środy włącznie o godz. 18:00. W środę, zakończenie rorat. Prosimy dzieci o przyniesienie plansz z naklejkami. Spośród dzieci, które codziennie uczestniczyły w roratach zostaną rozlosowane maskotki. Losowanie nagród odbędzie się w niedzielę po Bożym Narodzeniu, tj. 27 grudnia, w Święto Świętej Rodziny o godz. 9:00.

Od jutra do środy spowiadamy rano: od 7:30 do 8:00 oraz po południu od godziny 17:00 do 18:00. W Wigilię spowiedzi nie będzie! Spowiadaliśmy przez cały Adwent, każdy, kto tylko miał takie pragnienie w sercu i odrobinę dobrej woli, codziennie od poniedziałku do soboty, zarówno rano, jak i wieczorem (pół godziny przed roratami) mógł skorzystać ze spowiedzi świętej.

W poniedziałek na roratach będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów, a we wtorek błogosławieństwo nowych lektorów.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Nie ma mszy świętej wieczorem! Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru poprzez wspólną modlitwę, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech to będzie okazja – może jedyna w roku – do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

O północy odprawimy mszę św. Pasterską. Prosimy Orkiestrę Dętą OSP Tokarnia o ubogacenie liturgii, zarówno na Pasterce, jak i podczas sumy o godzinie 11.00. Składka z pasterki przeznaczona jest na fundusz obrony życia SOS. Fundusz ten wspiera m. in.: Domy Samotnej Matki.

Piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na „świętopietrze”. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 13:00; 15.30 i 17:00.

Sobota – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według niedzielnego porządu obowiązującego w pandemii, czyli o 7.00; 9.00; 11.00; 13:00; 15.30 i 17:00. Składka do puszek przed kościołem przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Z racji kwarantanny narodowej, która rozpocznie się 28 grudnia i potrwa do 17 stycznia, przekładamy wizytę duszpasterską na inny termin. Natomiast od 4 stycznia natomiast będziemy zapraszali na mszę świętą przedstawicieli rodzin z poszczególnych ról, aby wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Wkrótce poznamy szczegóły.

Przypominamy, że od stycznia wprowadzamy w każdą środę o godzinie 18:00 – na wzór mszy świętej piątkowej za Zmarłych – mszę świętą zbiorową – nowennową. Łącząc poszczególne nasze intencje będziemy je wszystkie polecać Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w mszy świętej nowennowej.

W zakrystii są do nabycia pobłogosławione opłatki. Jest nowy numer kwartalnika „Staś” dla najmłodszych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

INFORMACJA dla osób posiadających groby na cmentarzu komunalnym w Tokarni.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że miejsca grzebalne na cmentarzu komunalnym wykupowane są na okres 20 lat. Po tym okresie, należy ponownie opłacić miejsce grzebalne. Osoby, które posiadają groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym w Tokarni, proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Tokarnia (pokój nr 13) w celu dokonania ponownej opłaty za miejsce lub złożenia oświadczenia o ewentualnej likwidacji grobu.

Solenizantki, solenizantów tego tygodnia oraz czcigodnych jubilatów otaczamy naszą modlitwą i powierzamy opiece Matki Bożej Śnieżnej. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.