Pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać „Baranki Caritas”. Dobrowolne ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczane na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Bierówki za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół, oraz za zamówioną intencję Mszy świętej. O porządki w sobotę prosimy mieszkańców 4-ej, ostatniej części tej roli.

W tym tygodniu rozpocznniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosić będzie ks. dr hab. Damian Wąsek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Rekolekcje rozpoczną się w sobotę Mszą św. dla osób samotnych i chorych o godz. 9.00. Od godziny 08.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy członków rodzin i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Po tej Mszy św. odwiedzimy chorych. Uprzejmie prosimy na godz. 10.00 dwóch kierowców – jednego z Tokarni i jednego z Więcierży. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osób, które pragną wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą Wielkanocną. Wieczorem Msza św. z nauką dla małżonków i narzeczonych o godzinie 17.00.

Porządek nauk rekolekcyjnych w niedzielę przedstawia się następująco: o godz. 07.00 – Msza św. z nauką ogólną; o 09.00 – Msza św. z nauką dla dzieci; o 11.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży. Gorzkie Żale o godzinie 15.00. O godz. 16.00 – Msza św. z nauką ogólną. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona zostanie na kwiaty i światło do Bożego Grobu.

W poniedziałek zapraszamy do kościoła na nauki rekolekcyjne na godz. 8.00 uczniów Gimnazjum, na godz. 9.30 uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni, a na godz. 12.30 uczniów Szkoły Podstawowej z Więcierży.

Spowiedź rekolekcyjna – 15 marca – wtorek – od 8.00 do 12.00 (z przerwą od 9.30 do 10.00); popołudniu od 14.00 do 18.00 (z przerwą od 15.30 do 16.00).

W środę Msza św. o godz. 8.00 dla uczniów Gimnazjum, o godz. 9.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej z Tokarni, a o godz. 12.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej z Więcierży.

Program rekolekcji znajdziemy na stronie internetowej, facebook’u parafii, oraz w gablocie przy wejściu do kościoła.

W czwartek próba śpiewu o godz. 18.30 dla osób, które lubią śpiewać. Pod czujnym okiem, a raczej profesjonalnym uchem nauczycielki wokalistyki, pragniemy przygotować kilka pieśni, które ubogacą Liturgię Triduum Sacrum.

Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych w każdy piątek o godzinie 16.30; dla młodzieży o godzinie 19.00; a w niedzielę, zaraz po sumie.

Dziękujemy naszym Parafiankom, które wykonały kolorowe kwiaty z bibuły, oraz wyprasowały wstążki do dekoracji palm tokarskich z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej. Serdecznie prosimy kilka kobiet o przygotowanie pięknych palm, którymi udekorujemy ołtarze i przyozdobimy filary naszej świątyni. Prosimy o kontakt z p. Józefem, naszym kościelnym. Zwracamy się z prośbą o wykonanie w domach i rodzinach tradycyjnych, wysokich palm, z jakich znana jest nasza parafia.

Wyrażamy wdzięczność Józefowi Tobolakowi, a także rodzicom: Wiktorii Zadora, Ewy Rapacz, Szymona Majerka, Macieja Rapacza, Macieja Kluski i Huberta Śmietany za ofiarę złożoną na kościół przy okazji chrztu ich dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie papieża Franciszka i włączyli się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Wyrażamy naszą wdzięczność tym, którzy mimo rozmaitych obowiązków zawodowych i rodzinnych znaleźli – w ciągu tych 24 godzin – czas na modlitwę. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie będzie waszą nagrodą.

W dalszym ciągu czekamy na projekty nowych konfesjonałów, nowego ołtarza, lektorium i ambony, oraz ornamentów, które będą zdobić nasze filary. Złożyliśmy już wniosek o dotację, w związku z renowacją obrazu MB Śnieżnej, która jest wymogiem przy jego koronacji. Najprawdopodniej, w czerwcu, może wcześniej rozpoczną się prace konserwatorskie. W przyszłym tygodniu zostaną zamontowane kute przęsła ogrodzenia kościoła od strony stawu. Po świętach zaś rozpoczniemy kosztowną inwestycję związaną z instalacją wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (rekuperacją), oraz pompą ciepła. Dzięki zastosowaniu systemu rekuperacji będzie można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza, a zatem oszczędzać zimą cenną energię.

W ubiegłym tygodniu, w nocy, z soboty na niedzielę nieznani sprawcy dokonali włamania z kradzieżą do kościoła w Lubniu. Z uzasadnionych powodów, zwracamy się z prośbą o wzmożoną czujność i reagowanie w przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek podejrzanych osób, oraz samochodów w pobliżu kościoła.

W związku z doniesieniami o kradzieżach i włamaniach w kościołach – zwłaszcza w naszym dekanacie – nasuwa się pytanie, czy, aby czasem nie warto zainwestować w monitoring, czy system alarmowy kościoła i otoczenia?

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy małego Jasia. Wczoraj odbył się pogrzeb +Stanisława Wójcika. Polecajmy go miłosiernemu Bogu.