Rozpoczynamy Triduum, przygotowujące naszą wspólnotę parafialną do uroczystości odpustowych. Dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek ks. Józef zaprasza na godzinę 21.00 na Apel Jasnogórski.

Jutro odwiedziny chorych z Tokarni w ich domach z Najświętszym Sakramentem, a we wtorek chorych z Więcierży. Prosimy uprzejmie jednego kierowcę z Tokarni na poniedziałek i jednego z Więcierży na wtorek. Wyjazd kapłana do chorych spod plebanii o godzinie 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po Mszach św.

Okazja do spowiedzi przed odpustem dzisiaj na każdej Mszy św. Dodatkowo spowiedź we wtorek od godziny 16.00 do 18.00.

We środę, 5 sierpnia 2015 roku nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Sumę odpustową o godzinie 11.00 celebrować będzie ks. Infułat Bronisław Fidelus, wikariusz generalny Archidiecezji Krakowskiej. Pozostałe Msze św. w tym dniu odprawiamy o godzinie 6.30, 9.00 i 15.30. Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy poczty sztandarowe; orkiestrę; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dzieci do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; 4 strażaków do baldachimu, Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian.

Odpust parafialny staje się okazją do wspólnej modlitwy, a przede wszystkim dziękczynienia Bogu za wszystkie otrzymane łaski przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, naszej Patronki. Niech ten uroczysty dzień będzie dla nas wszystkich świętem naszej parafialnej rodziny. Wykorzystajmy go do wspólnego, rodzinnego, radosnego świętowania.

O godzinie 16.00 rozpocznie się na placu przy kościele dobroczynny Festyn Rodzinny.

Na scenie zatańczą dla nas i zaśpiewają „Mali Krzczonowianie”, „Mali Kliszczacy”, będziemy mogli podziwiać występ naszej orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej i radosny koncert naszej scholi parafialnej „Śnieżnej Pani”.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na placu przed przedszkolem będą dmuchane zjeżdżalnie, karuzela; ścianka wspinaczkowa; przy plebanii będą prowadzone przez uczestników Ośrodka Wsparcia Społecznego warsztaty podczas których dzieci będą mogły samodzielnie wykonać kwiaty z kolorowej bibuły, uczyć się robienia na drutach i składania origami. Ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej będą prowadzić kursy udzielania pierwszej pomocy.

Będziemy częstować grochówką, piec kiełbaski, grillować, częstować domowymi ciastami…
Po każdej Mszy św., jak również w czasie trwania Festynu będziemy rozprowadzać losy – „cegiełki” wspierającące nasz główny cel Festynu, jakim jest pozyskanie środków finansowych na odnowienie „Tokarskiej Kalwarii”. Oczywiście przy odrobinie szczęścia będzie można wygrać nagrodę główną – skuter – który ufundowali Państwo Pajka, właściciele sieci sklepów „VALDI+”, oraz tablet, ufundowany przez Państwo Majerczyk. Będą też do wygrania cztery, 4-godzinne wejściówki dla 4-ech rodzin, których fundatorem są TERMY z Bukowiny Tatrzańskiej, bon towarowy o wartości 300 zł ufundowany przez sklep „MRÓWKA” z Myślenic, jeden bilet rodzinny do Kopalni Soli w Wieliczce, który ufundował Burmistrz Miasta Wieliczka, oraz grill, którego sponsorem jest Firma KRIS KROF Pana Krzysztofa Koska.

Losowanie nagrody głównej, oraz pozostałych nagród odbędzie się przed wieczornym koncertem Moniki Kuszyńskiej, tegorocznej reprezentantki Polski w finale Eurowizji. Jej koncert planujemy około godziny 19.00.

Uprzejmie prosimy przybywających od strony Łętowni o pozostawianie samochodów na parkingu przy Urządzie Gminy. Od strony Więcierży o parkowanie pojazdów na placu przy magazynie GS-u, który będzie do dyspozycji aż do zakończenia Festynu. Bardzo serdecznie prosimy o dostosowanie się do poleceń strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i wskazywać miejsca parkingowe. Część parkingu przy kościele pozostawmy do dyspozycji gości spoza naszej miejscowości.

W kalendarzu liturgicznym:
We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
W czwartek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
W sobotę wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych (i nie tylko) do całkowitej abstynencji od alkoholu.

W czasie wakacji Msza św. w tygodniu odprawiana jest wieczorem o godzinie 18.00.

Dziękujemy narzeczonym: Magdalenie i Sławomirowi za złożoną ofiarę na kościół.

Dziękujemy mieszkańcom drugiej części roli Koty za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę na kościół. O porządki we wtorek – przed odpustem – prosimy mieszkańców roli Lipki, w czwartek – o pomoc w sprzątaniu po festynie – uprzejmie prosimy mieszkańców roli Zamki, a w sobotę mieszkańców roli Polana.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Bugaje: Tadeusz Durek, Maria Mizera, Tadeusz Durek; z roli Chlebiorzówka: Urszula Polaniak, Józef Śmietana, Stanisław Śmietana, Dorota Śmietana; z roli Molusy: Roman Hucisko, Michał Pęcek, Józef Gierat, Stanisław Strzelec, Dorota Migacz, Leszek Luberda, Józef Hanusiak; z roli Guzówka: Stanisław Polaniak, Mieczysław Polaniak, Julian Pachura; z roli Koty: Stanisław Molus, Kazimierz Kania, Grażyna Hanusiak i Sławomir Syrek.

W następnym tygodniu zapraszamy do pracy: w poniedziałek i we wtorek po dwóch mężczyzn z roli Koty i Polana.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia uroczystości parafialnych. Razem z błogosławieństwem, przyjmijcie życzenia dobrego tygodnia.