Dziękujemy mieszkańcom roli Hanuski za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Dziubras Górny, którą podzieliliśmy na 4. części.

W II Niedzielę Adwentu obchodzimy z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Ofiarę na kościół złożyli rodzice: Lidii Płoskonki i Szymona Górki przy okazji chrztu oraz pewna rodzina.

Trwa Adwent. Wykorzystajmy dobrze ten czas naszej roratniej wędrówki z Nazaretu do Betlejem. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 16.30.

W środę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

W środę o godzinie 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata. U jej początków są objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.

Nowennę do MB Nieustającej Pomocy odmówimy wyjątkowo – z racji rorat – przed mszą świętą roratnią o godz. 17.30.

Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

Opłatki można nabywać w zakrystii, a składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem naszej wdzięczności, a przy okazji formą gratyfikacji dla Służby Kościelnej za całoroczną posługę w naszej parafii.

Są także do nabycia także świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z powodu pojawienia się nowego wariantu koronawirusa – omikronu – rząd wprowadził szereg nowych obostrzeń. Od 1 grudnia limit 50 proc. obłożenia (zajętości miejsc) obowiązuje m.in.: w obiektach gastronomicznych, hotelach, kinach, teatrach i kościołach. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Zmienione zasady w większości będą obowiązywać do 17 grudnia.

Ogłoszenie, o które nas poproszono.
Wójt Gminy Tokarnia zwraca się do dysponentów, którzy posiadają nieopłacone groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym w Tokarni o zgłoszenie się do Urzędu Gminy, pokój nr 13, w celu uregulowania opłaty za miejsce (przypominamy, że grób ziemny wykupujemy na 20 lat, zaś grobowiec betonowy na 40 lat) lub złożenia oświadczenia o likwidacji grobu. Osoby posiadające zarezerwowane miejsca grzebalne (bez wykonanego w tym miejscu nagrobka czy piwnicy betonowej) proszone są o oznaczenie takiego miejsca stosowną tabliczką informacyjną.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.