Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. W tym tygodniu zwróćmy większą uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o urodzaje.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części Górnego Osiedla za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O porządki w świątyni w następnym tygodniu prosimy mieszkańców 3-ej części Górnego Osiedla. Dziękujemy narzeczonym; członkiniom Róży Różańcowej MB Śnieżnej z Więcierży, oraz anonimowemu darczyńcy za ofiary materialne złożone na kościół.

Dziękujemy panom: Pawłowi i Bogdanowi Wnękom, za bezinteresowne wycięcie starych, suchych lip przy kościele, które stanowiły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia. Dziękujemy panu Rafałowi Hanusiakowi za załadunek i transport ściętych drzew do tartaku. Jesteśmy wdzięczni panu Ignacemu Hanusiakowi za jego nieocenioną pomoc przy pracach związanych ze wstępnym przygotowaniem terenu wokół plebanii pod kostkę, ale i   z wycięciem drzew.

W ubiegłym tygodniu przy kościele pracowali: z roli Granica: p. Stanisław Jamrozik, p. Marek Hucisko, p. Józef Leśniak, p. Andrzej Tomaszewski, p. Stanisław Leśniak, p. Krystyna Miąso, p. Piotr Murzyn, p. Henryk Lenartek, p. Tadeusz Osielczak, p. Paweł Dzubras, p. Bronisław Jędrocha.

Z roli Parchule: p. Piotr Kostruch, p. Tadeusz Jędrocha, p. Maria Kluska, p. Stanisław Jamrozik, p. Stanisława Jamrozik, p. Krystyna Dyrcz, p. Maria Czyszczoń, p. Stanisław Filipek, p. Tadeusz Hobot.

Z roli Brzegi: p. Ryszard Ciężkowski, p. Bartłomiej Ciężkowski, p. Karol Ciężkowski, p. Robert Ryszkowski, p. Stanisław Nawara, p. Janusz Jabcoń (2 dniówki), p. Jan Flaga, p. Jan Bierówka i p. Stanisław Radoń.

Wszystkim, którzy swoją pracą, darem ofiarnym i modlitwą nas wspierali, składam serdeczne: Bóg zapłać!

Prosiłbym w przyszłym tygodniu do prac porządkowych – od poniedziałku do soboty – po czterech mężczyzn dziennie z roli Urbany. Można wziąć ze sobą siekiery.

Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele.

Zbliża się czas egzaminów gimnazjalnych. Jutro ks. Marcin odprawi Msze św. w ich intencji o godz. 8.00. Zachęcamy uczniów klas 3 gimnazjum do modlitwy i refleksji przed przystąpieniem do egzaminu.

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.