Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Fuły za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Florki.

Dziękujemy narzeczonym: Natalii Fiedor i Dawidowi Proszkowi za ofiarę na kościół złożoną przy okazji zapowiedzi.

W poniedziałek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W tym dniu rozpoczyna się nowenna do św. Stanisława BM.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, który zachęca nas do refleksji pięknym zwyczajem nabożeństw majowych ze śpiewem Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Odprawiane są one nie tylko w naszym kościele, ale także przy kapliczkach na rolach i w grocie na Kalwarii Tokarskiej. Nabożeństwo majowe, odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się będziemy za Ojca św., Kościół powszechny, Ojczyznę, za rodziny, o powołania kapłańskie, a także o pokój na świecie i o dobre urodzaje.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (Godzina Święta o godz. 17.00), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek z racji Uroczystości NMP, Królowej Polski przed każdą mszą świętą.

W piątek, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Uroczystość NMP, Królowej Polski Odpust w Stróży. Porządek mszy św. w naszym kościele, jak w niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

O godz. 13.00 msza święta za Ojczyznę oraz za Strażaków w przededniu Święta św. Floriana. Po eucharystii przemarsz na Plac im. kpt. Mieczysława Targowskiego, odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie kwiatów. Szczegóły na plakatach, facebooku oraz stronach KCK i Gminy Tokarnia.

W sobotę, wspomnienie św. Floriana, męczennika. Z okazji Święta Dnia Strażaka z całego serca życzymy naszym dzielnym Druhnom i Druhom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Z racji pierwszej niedzieli tygodnia i trwającego Kongresu eucharystycznego, w najbliższą niedzielę, po mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do godz. 15.00. Znajdźmy czas spędzony z Panem Bogiem, bo ten czas, jak słyszeliśmy nigdy nie jest czasem straconym. On się nam zawsze zwraca.

Za tydzień, w niedzielę odpust w Krzczonowie. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. Adam Garlacz, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbę w Opatkowicach, który przed 25. laty pełnił posługę diakońską w Krzczonowie.

Grupa Teatralna TREMO zaprasza nas dzisiaj, na godzinę 19.00 na przedstawienie „Ślady Miłosierdzia” w reżyserii Beaty Kiełbowicz. Sala widowiskowa KCK Tokarnia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom, nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.