W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Romaniak z roli Dział Niżny. W piątek zmarł śp. Wojciech Kołodziej z roli Knapy. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 10. lipca. Różaniec o godzinie 10.30, msza św. żałobna o 11.00. Pomódlmy się za naszych zmarłych Parafian.

Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Knapy za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Dziubras Górny i Kostruchy, które podzieliliśmy na 4. części.

Dziękujemy narzeczonym: Katarzynie Pachurze i Maciejowi Wątorowi a także Joannie Makusek i Grzegorzowi Gieratowi za złożoną ofiarę na kościół.

Z kalendarza liturgicznego:
wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
środa – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W piątek 14. lipca dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na różaniec o godzinie 19.30 i na Mszę św. za naszą Ojczyznę o 20.00.

Przypominamy, iż od 1 lipca do czwartku 31 sierpnia – z racji wakacji – msze św. w naszym kościele są odprawiane: w poniedziałki, środy, piątki i w soboty tylko wieczorem o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki msze św. będą odprawiane tylko rano o godz. 7.00.

Okazja do spowiedzi, codziennie, 20 minut przed każdą mszą świętą.

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, po mszy św. wieczornej; czwartek, po mszy świętej porannej, a w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:
Wójt Gminy Tokarnia informuje, że trwa kontrola segregacji odpadów komunalnych. W przypadku nieprawidłowej segregacji lub braku kodów kreskowych pracownicy firmy wywozowej nie odbierają worków zostawiając je do ponownej segregacji oraz naklejają stosowną naklejkę.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice, składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli; słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku.