W dniu dzisiejszym obchodzimy 3.Światowy Dzień Ubogich. We wszystkich kaplicach i kościołach parafialnych – zgodnie z prośbą abp. Marka Jędraszewskiego – przeprowadzona jest zbiórka do skarbon. Połowa zebranych środków ma zostać wykorzystana przez parafialne inicjatywy miłosierdzia, zaś druga część ma wspomóc potrzebujących w czasie wydarzeń centralnych w Krakowie. Pamiętajmy, że jesteśmy rękami Boga, nie tylko przez konkretny dar, ale także przez uśmiech, dobre spojrzenie i modlitwę. Nie zapominajmy, że chrześcijaństwo polega na tym, żeby Ewangelię wprowadzać w czyn. Dzisiaj, po raz kolejny będziemy mieli okazję, aby tego dokonać.

W Więciórce o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej.

Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Bóg zapłać p. Annie za ofiarę złożoną na kościół.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Wtorek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP

Piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Polecajmy wstawiennictwu patronki śpiewu kościelnego: p. Ryszarda, naszego organistę, scholę „Śnieżnej Pani” wraz jej opiekunką i założycielką p. Teresą oraz nasz chór parafialny „Mio Dio” i jego dyrygenta p. Łukasza.

Zgodnie z zarządzeniem Metropolity Krakowskiego rozpoczęliśmy w naszej parafii „Maraton Modlitewny” za Kościół i Ojczyzę. Codziennie (od poniedziałku do soboty), do końca 2020 roku, od godz. 17.30 do 18.00 (pół godziny przed mszą św. wieczorną) ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mamy okazję i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. W związku z tym, nie będzie spowiedzi podczas pogrzebów. To pozwoli usprawnić w dniu pogrzebu przyjmowanie intencji pogrzebowych przez kapłana w zakrystii i punktualne rozpoczęcie nabożeństwa.

W najbliższą niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata odbędzie się na mszy św. o godz. 9.00 uroczyste przyjęcie nowych członków do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chętnych, którzy pragną wstąpić w szeregi Arcybractwa prosimy o kontakt z p. Anną Hanusiak.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Tokarnia do udziału w akcji honorowego oddawania krwi! Zbiórka odbywa się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 w Tokarni od godziny 08.30 do 12.30.

We wtorek odbył się pogrzeb + Wacława Tajsa. Polećmy duszę naszego zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Pan Jezus zapewnia: „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”. Niech każda myśl o przemijaniu i wieczności będzie pełna zaufania w Opatrzność Bożą.