Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Dziołek, Jątyki, Nad Kacprem.

Dzisiaj w archidiecezji krakowskiej przeżywamy Dzień Modlitw za Młodzież. Zaplanowana na dzisiejszy dzień zbiórka na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w inny terminie.

W związku z tragedią, jaka wydarzyła się w południowych rejonach naszej Ojczyzny, nasz Metropolita wystosował do nas słowo.

Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla powodzian. Gdyby ktoś jednak nie był w dniu dzisiejszym przygotowany, aby wesprzeć ten szczytny cel, będzie można uczynić to także za tydzień.

Jutro wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera. We wtorek na godzinę 16.30 zapraszamy chłopców z klasy trzeciej i starszych, którzy chcieliby jako kandydaci na ministrantów dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Rodziców prosimy o zachęcenie synów i pomoc w podjęciu zaszczytnej służby.

W piątek, wspomnienie św. Wincentego á Paulo, prezbitera. W sobotę, wspomnienie św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu. O godzinie 10.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

W sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Początek o 19.30. W programie wieczoru adoracja Pana Jezusa, wielbienie Go śpiewem, różaniec, indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu przypada rocznica święceń bp. Damiana Muskusa.

W sobotę, tj. 28 września odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach XIV Pielgrzymka Żywego Różańca. Nasza parafia zarezerwowała autokar i organizuje wyjazd na to modlitewne spotkanie. Zaproszenie kierujemy do zelatorów i członkiń i członków naszych Róż Różańcowych. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu sprzed kościoła. Chętni na wyjazd proszeni są o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. Zapisy tylko do środy.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańca dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy dzieci z klas 3 razem z babciami.

Dzisiaj, o godz. 17.00 wyruszymy na Parafialną Drogę Krzyżową na Urbanią Górę. Zapraszamy do wspólnej rodzinnej modlitwy. Rozważania poprowadzą rodziny ze wspólnoty Ruch Duchowości Małżeńskiej Équipes Notre-Dame.

W następną niedzielę, tj. 29 września odbędą się uroczystości poświęcone 80. rocznicy pacyfikacji Zawadki. Msza święta przy pomniku o godz. 14:00.w Szczegóły uroczystości na plakatach, facebooku oraz na stronach Kliszczackiego Centrum Kultury i Gminy Tokarnia.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.