Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jako wspólnota wierzących, której patronką jest Maryja – Boża Rodzicielka, jesteśmy szczególnie zaproszeni do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji; do podjęcia modlitwy za poczęte dzieci, zagrożone śmiercią w łonie matki. Dzisiaj na mszy św. o godz. 18.00 osoby, które zechcą podjąć Dzieło Duchowej Adopcji, złożą uroczyście swoje deklaracje.

W dniu dzisiejszym w Galerii Dworek o godzinie 19.00 zostanie otwarta wystawa rzeźb autorstwa Józefa Jędrochy i jego syna Franciszka Jędrochy pt. „Pokolenia”. Zapraszamy!

Od jutrzejszej niedzieli można nabywać „Baranki Caritas”. Dobrowolne ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczane na pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.

Zwracamy sie z wielką prośbą do naszych parafianek o wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły na palmy. Serdecznie prosimy grupy modlitewne dorosłych o przygotowanie pięknych palm, którymi udekorujemy ołtarze i przyozdobimy filary naszej świątyni na Niedzielę Palmową. Prosimy o kontakt w tej sprawie z p. Stanisławem, naszym kościelnym.

Osoby indywidualne lub rodziny, które chcą przystąpić do konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną proszone są o zgłaszanie swojego udziału w konkursie do 8 kwietnia (sobota) do godziny 12.00. Zgłoszenia przyjmuje pod numerem telefonu p. Bartłomiej Dyrcz, dyrektor GOKiS (numer telefonu: 533 654 266). Zgłaszać palmy do konkursu można także osobiście w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Tokarni. W konkursie wezmą udział tylko te palmy, które zostaną zgłoszone do konkursu! Regulamin na stronie internetowej i fb zarówno parafii i GOKiSu.

Przy tej okazji dziękujemy uprzejmie p. Wiktorii i Stanisławowi Bisztyga oraz p. Anecie i Wiesławowi Worwom za dar materialny przeznaczony na nagrody w konkursie palm.

Za tydzień, w sobotę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie o. Anzelm Frączek, paulin z Jasnej Góry. Program rekolekcji podamy podczas jutrzejszych ogłoszeń parafialnych. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, oraz na stronie internetowej parafii i naszym facebooku.

Dzisiaj odbył się pogrzeb + Teresy Luberda. Polećmy w modlitwie naszą zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

„Pokorna służebnica Pańska” dzięki modlitewnej wrażliwości potrafiła dostrzec przyjście Anioła i rozmawiać z nim. Obyśmy i my umieli tak się wyczulić, by nie ominął nas przychodzący anioł z wolą Bożą.