Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Kluski za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać mieszkańcom całej roli Kluski za dar materialny przeznaczony na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Dziubras Dolny, którą podzieliliśmy na 3 części.

Dziękujemy narzeczonym: Jolancie Bednarz i Grzegorzowi Romaniak; Paulinie Osielczak i Krzysztofowi Grubarek za złożoną ofiarę na kościół oraz Dominikowi Kołodziejowi, który w podziękowaniu za swoją I Komunię Świętą przekazał dar na ołtarz.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym działające przy naszej parafii obchodzi w tym roku 25. lecie swojego powstania. Naszym specjalnym gościem z tej okazji jest s. Anna Czajkowska z Centrum Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z Sulejówka, która przybliża nam temat pomocy duszom w czyśćcu. Na mszy św. o godz. 15.30 razem z członkami Apostolstwa będziemy dziękowali Panu Bogu za 25 lat obecności tej wspólnoty w naszej parafii.

Dzisiaj także na Zawadce o godz. 14.00 odbędzie msza św. w 73. rocznicę wak partyzanckich w masywie Kotonia.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne odwołujemy Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze.

Zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na zbiórkę: kandydaci swoje spotkanie mają we wtorek o godz. 16.00. Lektorzy i ministranci w sobotę o godz. 10.30.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

Środa – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu obchodzimy 6. rocznicę święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

Piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera

Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ewangelizacyjny Kurs ALFA rozpocznie się przy parafii w Lubniu 29 września, tj. w piątek, o godz. 19.00. Szczegóły na ulotkach i na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Od przyszłej niedzieli, tj. 1 października, zapraszamy wszystkich na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczniemy procesją różańcową wokół kościoła o godz. 15.00. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Psalmista woła: „Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!” Niech modlitwa różańcowa pomaga nam w tym pragnieniu.