Wczoraj w Watykanie odbył się pogrzeb śp. Papieża Emeryta Benedykta, a w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Słoniny, naszego Rodaka. Jutro, o godz. 10.30 kolejny pogrzeb śp. Eugeniusza Dyrcza z roli Dziury. Polećmy naszych Zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek mszy świętych, jak w niedzielę. Spowiedź, przed każdą mszą świętą. Przypominamy, że z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po mszach świętych kwesta do puszek przed kościołem na misje.

Ofiarę na kościół z roli Dziubras Górny złożyli: Stanisław Hobot z rodziną, rodzina Hobotów, rodzina Wróbel, rodzina Dziubrasów, Kiełtyków, Piotr Kiełtyka z rodziną, rodzina Kosków, rodzina Wicher, rodzina Kołodziejów, rodzina Wróbel, rodzina Kiełtyków, Hobotów, Molusów, rodzina Wróbel, rodzina Hanusiaków, Pęcków, Polaniaków, Klimasów, Kiełtyków, Pęcków, Polaniaków, Kiełtyków, Trybałów, rodzina Wróbel i Korabik.

Z roli Bierówki: rodzina Zembol, Bierówka, Adam Bierówka z rodziną, Rafał Bierówka z rodziną, Zofia Słonina, Piotr Słonina z rodziną, rodzina Surlas, Zembol, rodzina Korabików, Zembolów, Słoninów, Romaniaków i Kubowiczów, Danuta Romaniak, Weronika Bierówka, rodzina Korabików, rodzina Romaniaków i Burych, Jadwiga Słonina z rodziną, rodzina Hobotów, Szczepaniaków i Bierówków, rodzina Zembol, rodzina Mirek, rodzina Romaniaków, Rafał Romaniak z rodziną.
Z roli Bryle: rodzina Romaniaków, Kobiałków, Stefaniaków, Spyrków, Ostój, Jochymików, Gwiżdżów, Bierówków, Proszków oraz jedna anonimowa rodzina.

Z roli Osiedle Górne: Tadeusz Funek z rodziną, Artur Jątyka z rodziną, rodzina Funków, Jątyków, Surlasów, Hanusiaków, Władysław Radoń, rodzina Cudaków, Fiedorów, Krystyna Słonina, rodzina Żądło, rodzina Mizerów, Jamrozików, Mirków, Dragoszów, Jadwiga Zduń, Joanna Stręk, Zofia Flaga, rodzina Ralskich i Hobotów, rodzina Radoń, Marcin Radoń z rodziną, rodzina Jaroszewskich, Hanusiaków, Stanisław Grubarek z rodziną, Zygmunt Grubarek z rodziną, Wiesław Jochymik z rodziną, Edyta i Krzysztof Jochymik, rodzina Leśniaków, Nawarów, Proszków, Cudaków, Pęcków oraz jedna anonimowa rodzina.

Z roli Bugaje: Krzysztof Durek z rodziną, rodzina Sikorów, Tadeusz Durek z rodziną, Maria Mizera, rodzina Durków.

Z roli Kiełtyki: rodzina Jamrozików, Tłustowskich, rodzina Bargiel, rodzina Proszków, Kaniów, rodzina Sajbor, rodzina Zadorów, Wojtasików, Filipków i Dyrczów.

Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać!

Porządek kolędy w następnym tygodniu:

Poniedziałek, 9 stycznia: Polana, Zamki, Hanuski; część roli Knapy: od Państwa Bednarz do Pana Mariana Kluski
Wtorek, 10 stycznia: Knapy: od Państwa Jurczaków do końca
Środa, 11 stycznia: Kluski i Szewcy
Czwartek, 12 stycznia: Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów – rozpoczęcie wyjątkowo od godz. 9:30.
Piątek, 13 stycznia: Jurczaki i Debenosy
Sobota, 14 stycznia: Blychy, Osiedle Dolne (od Państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, Szkoła

W dniu dzisiejszym, popołudniu zapraszamy na godzinę 17.00 do kościoła na jasełka „Z narodzeniem Jezusa było tak”, przygotowane przez scholę „Śnieżnej Pani”, z udziałem ministrantów, lektorów oraz zaproszonych Gości. Rodzinnie, z dziećmi, z rodzicami i dziadkami, przyjdźmy, aby wspólnie razem oddać pokłon Nowonarodzonemu. Po zakończonej inscenizacji będziemy mieli okazję, aby wesprzeć tę rozśpiewaną grupę.

W najbliższą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Zacnym Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.