Dziękujemy mieszkańcom drugiej części ról: Bugaje, Chlebierzówka i Molusy za posprzątanie świątyni oraz porządki wokół niej. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców trzeciej i ostatniej części tych ról.

Ofiarę na kościół złożyli: rodzice Jana Kubowicza i Alicji Drobny przy okazji chrztu dzieci oraz Grażyna Ralska.

Nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do soboty o 17.15. W niedzielę o godzinie 15.00. W poniedziałek różaniec prowadzi młodzież ze SP nr 1, we środę dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, a w piątek kandydaci do Sakramentu Bierzmowania. W pozostałe dni o prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy Róże Żywego Różańca.

Zbiórka kandydatów na ministranta we wtorek o godzinie 16.30.

W czwartek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Łętowni. Suma odpustowa o godz. 11.00.

W następną niedzielę będziemy mieli okazję, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Uroczystością Wszystkich Świętych. W spowiedzi pomagać będzie o. Roman, Kapucyn z Tenczyna. Zachęcamy, aby przyjść do kościoła już 15 min. wcześniej. Będziemy spowiadać przed mszą świętą o 6.45, 8.45 i 10.45.

Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za Zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w dniu dzisiejszym po zakończeniu mszy św.; w kancelarii w godzinach jej urzędowania (wtorek i czwartek, po mszy św. wieczornej oraz w sobotę od 9.00 do 10.00); lub codziennie w zakrystii, 15 min. przed nabożeństwem różańcem (już od godz. 17.00), jak również po zakończeniu mszy świętej wieczornej.

W odczytanym 10 października Liście Metropolity Krakowskiego dotyczącym Synodu Biskupów abp Marek Jędraszewski zwrócił się z prośbą o materialne wsparcie chrześcijan mieszkających w Libanie – w jednym z pierwszych krajów chrześcijańskich, pamiętającym jeszcze czasy apostolskie, który w ostatnich latach został dotknięty ogromnym kryzysem humanitarnym. Za tydzień, w niedzielę po każdej mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel. Niech to będzie nasze „synodalne dzieło miłości”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia wyjątkowa publikacja o kard. Stefanie Wyszyńskim wydana z okazji jego beatyfikacji, w cenie 12 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup nagród dla dzieci, które codziennie uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w kościele.

* * *

Na prośbę p. Ewy Kawończyk, wiceprezes Lokalnej Grupy Działania Klimas, zapraszamy w dniu dzisiejszym na Festiwal Rękodzielnictwa i Twórczości Ludowej do Szkoły Podstawowej nr 1. Festiwal rozpocznie się o godz. 14.00 w sali gimnastycznej.

Wójt Gminy Tokarnia, w związku z licznymi zgłoszeniami zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy o obcięcie gałęzi, krzewów i wycięcie drzew pogarszających widoczność przy drogach powiatowych, gminnych i osiedlowych, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników w/w dróg. Drzewa do 50 cm obwodu nie wymagają zgłoszenia ich wycinki, w razie wątpliwości prosimy o kontakt z Urzędem Gminy.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.