W kościele w Polsce obchodzimy XV Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć dar materialny na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, włączając się w program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.

Dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie gościmy Jana Budziaszka, perkusistę legendarnego zespołu „Skaldowie”, świeckiego rekolekcjonistę, autora serii książek „Dzienniczek perkusisty”, pomysłodawcę koncertu uwielbienia „Jednego Serca i Jednego Ducha, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i jego świadectwo o tym, co daje mu codzienna rozmowa z Maryją.

Dziękujemy za wsparcie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W ubiegłą niedzielę uzbieraliśmy na ten cel do puszek 2390 złotych.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Madonie za posprzątanie kościoła, kwiaty, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Kusiki. Narzeczeni, którzy w przyszłą sobotę (17 października) zawierają sakramentalny związek małżeński zdeklarowali, że sami udekorują kwiatami kościół.

Dziękujemy rodzicom Natalii Hanusiak, oraz dwóm rodzinom: z roli Urbany, oraz z roli Dział Niżny, za złożoną ofiarę na kościół.

Za tydzień, w niedzielę składka – z racji 3 niedzieli miesiąca – przeznaczona na potrzeby naszej świątyni. Dziękujemy za Waszą ofiarność.

Przypominamy, że Poradnia Życia Rodzinnego działająca przy Parafii Matki Bożej Śnieżnej czynna jest w każdy III czwartek miesiąca, w godzinach od 18.30 do 19.30 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

W ubiegłym tygodniu przy czyszczeniu stawu pracowali: z roli Dziubras Dolny: Piotr Czopek, z roli Bierówki: Władysław Romaniak, z roli Gębki: Józef Bierówka, Kazimierz Nawara, Henryk Dyrcz, Stanisław Polaniak, Tadeusz Gościej, Franciszek Gościej, Roman Barglik, Grzegorz Hanusiak.

We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy na zbiórkę kandydatów na ministrantów. W piątek spotkanie z młodzieżą. Msza św. o godzinie 18.00, a po niej spotkanie w salce w domu parafialnym.

W kalendarzu liturgicznym przypada dzisiaj wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. We wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W czwartek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W piątek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W sobotę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W tym dniu rozpoczyna sie Tydzień Misyjny.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Pani Tokarskiej i dobrego tygodnia.