Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Modlitwą ogarniajmy uzależnionych i pokrzywdzonych tym nałogiem, a sami dbajmy o wstrzemięźliwość w codziennym życiu.

Z dniem dzisiejszym w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej i trwa do Uroczystości Trójcy Świętej (w tym roku do 11 czerwca).

Dziękujemy mieszkańcom 5. części roli Osiedle Górne za posprzątanie kościoła, oraz za złożoną ofiarę. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Domy nad Kasprem i Dziołek.

Dziękujemy rodzinom Leny Jędrocha, narzeczonym Karolinie Chmiel i Rafałowi Mirek, oraz Państwu Stanisławie i Tadeuszowi Jędrocha za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby kościoła.

Od poniedziałku trwają prace nad budową systemu sygnalizacji włamania oraz monitoringu w kościele. Ta kosztowna, ale bardzo ważna inwestycja, ma zabezpieczyć naszą światynię przed włamaniem, kradzieżą koron, czy zniszczeniem obrazu Matki Bożej.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 19.30.

Pomocą w przeżywaniu tego czasu będą nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta o 17.00. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30.

Z powodu ograniczeń czasowych w sprzątaniu kościoła nie będzie mszy św. w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 9.00. Intencje już przyjęte na tę właśnie godzinę zostaną odprawione o godz. 06.30.

Nasi ministranci zajęli 1 miejsce w rejonowych rozgrywkach Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej. Piotr Ciężkowski został najlepszym piłkarzem turnieju. Gratulujemy.

We środę odbył się pogrzeb zmarłej tragicznie + Joanny Jurczak. Polećmy w modlitwie Bogu i jego miłosierdziu naszą zmarłą Siostrę.

Zbawiciel przestrzega uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć”. Niech jedność wiary i sumienia pomaga nam dochować wierności Chrystusowi.