Dzisiejsze święto to święto Epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostaną również dekoracje świąteczne.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Granica za posprzątanie świątyni oraz za ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2.giej części tej roli.

Kontynuujemy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00.

Porządek kolędy:

8 stycznia (poniedziałek) – Dział Niżny, Przymiarki, Tarnów, Młyny
9 stycznia (wtorek) – Durki, Kiełtyki, Bugaje
10 stycznia (środa) – Dziubras Górny, Kostruchy
11 stycznia (czwartek) – Gębki
12 stycznia (piątek) – Blychy, Osiedle Dolne (od państwa Kowalików), Dom Nauczyciela, Ośrodek Zdrowia, Apteka, zakończenie w Szkole
13 stycznia (sobota) – Kluski, Szewcy

15 stycznia (poniedziałek) – Zagrody, Dziubras Dolny
16 stycznia (wtorek) – Dziołek, Jątyki, Perły, Pawlaki, Domy nad Kasprem
17 stycznia (środa) – Gwiżdże, Hoboty, Brzegi (początek od. p. Ryszkowskich)
18 stycznia (czwartek) – Jurczaki, Kudły, Debenosy, Kasperki, Kanie
19 stycznia (piątek) – Bierówki , Bryle
20 stycznia (sobota) – Urbany

22 stycznia (poniedziałek) – Madonie, Kusiki, Mizery
23 stycznia (wtorek) – Chlebierzówka, Molusy, Guzówka, Koty, U Lipki

Nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia zapraszają 14 stycznia na Uroczystość: „Dzień Patrona – Dniem Rodzinnego kolędowania”. Rozpoczęcie kolędowania o godzinie 14.30. W programie występy uczniów połączone z loterią fantową.

W czwartek odbył się pogrzeb: śp. + Romana Dyrcza. Polećmy naszego brata Bożemu Miłosierdziu.