Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Osiedle za posprzątanie świątyni, udekorowanie ołtarza kwiatami i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Przypominamy, że od jutra msza św. wieczorem będzie odprawiana o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek i środa (wieczorem) od 18.30 do 19.30 oraz czwartek i sobota (rano) od 8.00 do 9.00.

Ofiarę na malowanie kościoła złożyli: Maria i Edward Hanusiak, rodzice Hani Nawara z okazji chrztu, pielgrzymi uczestniczący w Pielgrzymce Róż Różańcowych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz pewna anonimowa osoba.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To dzień imienin p. Teresy Hans, założycielki i opiekunki scholi dziecięcej „Śnieżnej Pani”. Z tej okazji jesteśmy wdzięczni za poświęcony czas, dzielenie się talentem, wiedzą i pasją oraz za upiększanie przez scholę liturgii mszy świętych. Życzymy: obfitych łask z nieba, wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, opieki Pani Tokarskiej – „Śnieżnej Pani”, a przede wszystkim satysfakcji z osiągnięć podopiecznych i dużo radości z pełnionej posługi.
Wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.
Czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
Piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godziny 16.00.

W sobotę, ostatnie nabożeństwo maryjne. Procesja różańcowa wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i figurą MB Fatimskiej o godzinie 17.15. Po procesji wieczorna msza św. z kazaniem fatimskim.

Trwa Rok Jubileuszowy o. Pio. Z racji przypadającej w tym roku 50. rocznicy jego śmierci i 100. rocznicy otrzymania stygmatów, w następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć o. Marka Sochę, kapucyna z Tenczyna. Brat Marek wygłosi kazania przybliżające osobę i dzieło o. Pio oraz zaśpiewa kilka pieśni maryjnych. Po każdej mszy św. odmówimy jeden dziesiątek różańca za dusze bliskich z naszych rodzin w czyśćcu cierpiących. W modlitwie „Z Maryją i Ojcem Pio czyścimy czyściec” będziemy polecać naszej drogiej Matce dusze w czyśćcu i prosić, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia. Płyty o. Marka i ciekawe książki o o. Pio będziemy mogli nabyć po mszy św. przed kościołem.

Również w niedzielę, po mszy św. o godzinie 16.15 – jeśli pogoda okaże się łaskawa – zapraszamy na rekreacyjno-sportowy piknik dla ministrantów i lektorów, scholi „Śnieżnej Pani” i ich rodziców. W programie m.in.: gry i zabawy sportowe, konkurencje rodzinne oraz wspólne grillowanie. Zapraszamy rodziców do włączenia się w przygotowanie pikniku i pomoc logistyczną w jego organizacji. W tej sprawie, prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Pawłem.

Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat rządowego programu „Czyste Powietrze”, oferującego mieszkańcom wsparcie finansowe do wymiany pieców i termomodernizacji domów, które odbędzie się w dniu 2 października o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Tokarni.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że zostały jeszcze ostatnie miejsca na otrzymanie dotacji do wymiany kotłów na ekogroszek. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Tokarnia do środy 3 października 2018 r.