Rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”. Modlimy się za naszego kleryka Michała i o nowe powołania z naszej parafii. Nabożeństwo z adoracją w intencji powołań dziś o godz. 15.00. Dzisiejsza składka na potrzeby naszej świątyni.

Dziękujemy mieszkańcom 2-ej części roli Wierodnki za posprzątanie świątyni, oraz za kwiaty. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3-ej części tej roli.

Dziękujemy panom Stanisławowi i Kazimierzowi Nawarom za pięknie wykonane stacje Drogi Krzyżowej na Urbaniej Górze, które już zostały ustawione; jak również tym mieszkańcom roli Urbany, którzy poświęcili swój wolny czas i pomagali przy ich wmurowywaniu, oraz uczestniczyli w pracach porządkowych na Kalwarii Tokarskiej.

Dziękujemy Honorowej Straży NSPJ; anonimowej osobie, jak również pewnej rodzinie z roli Urbany za ofiary przeznaczone na renowację obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Jutro rozpoczynają się trzydniowe egzaminy uczniów kl. III Gimnazjum. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odprawimy mszę św. w ich intencji.

Od jutra przystępujemy do rozpoczętych w ubiegłym tygodniu pracochłonnych i zarazem kosztownych prac związanych z montażem instalacji wentylacji mechanicznej. W związku z powyższym, aby maksymanie wykorzystać czas pracy w ciągu dnia – OD JUTRA, AŻ DO ODWOŁANIAMSZA ŚW. WIECZORNA BĘDZIE ODPRAWIANA CODZIENNIE O GODZ. 19.00.

Podajemy do informacji terminy najbliższych uroczystości parafialnych:

Bierzmowanie: 13 maja na mszy św. wieczornej.

Pierwsza Komunia Święta: 15 maja o godz. 11.00.

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej: 22 maja o godz. 11.00.

W czwartek przypada wspomnienie św. Anzelma, bpa i dra Kościoła.

W sobota obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pani Sołtys zaprasza mieszkańców na zebranie 24 kwietnia o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęa do składania wniosków o przyznanie płatności obszarowych.

W orędziu na tegoroczny Dzień Modlitw o Powołania, papież św. Franciszek pisze: „Bardzo pragnę (…) aby wszyscy ochrzczeni mogli odkryć na nowo, że powołanie chrześcijańskie, jak również poszczególne powołania, rodzą się w łonie ludu Bożego i są darami Bożego miłosierdzia”. Niech słowa Najwyższego Pasterza mobilizują nas do ufnej modlitwy o powołania.