W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Kluski. Polećmy dusze naszej Zmarłej siostry Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Lipki za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wedle ustalonego porządku. Wczoraj z inicjatywy rodziców zostały umyte okna, przy tej okazji dziękujemy także Tomaszowi i Grzegorzowi Kozioł, właścicielom firmy FLORA za udostępnienie zwyżki.

Dzisiaj, o godz. 9.00 wyrusza tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, gdzie mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej.

Dzisiaj, z racji 14. dnia miesiąca tradycyjna msza św. o godz. 20.00 w intencji Ojczyzny i Kościoła. Będziemy modlić się za Polskę za wstawiennictwem świętego Stanisława, głównego jej patrona, i prosić, aby w naszej Ojczyźnie panował ład moralny; aby cieszyła się ona dojrzałym w wierze narodem, który umie wybierać między dobrem a złem; i o to, aby Polską rządzili ludzie prawi.

Od jutra rozpoczynamy „dni krzyżowe”, dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Procesje błagalne wokół kościoła w tych dniach – czyli od jutra do środy włącznie (jeśli pogoda na to pozwoli) – połączymy z nabożeństwem majowym odprawianym o godz. 17.30. Zapraszam ministrantów, lektorów i kandydatów oraz dziewczynki do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem i chłopców z dzwoneczkami.

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00.

We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

We środę przypada 26. rocznica nominacji biskupiej abp. Marka Jędraszewskiego.

Organizatorem wczorajszej majówki w Krzeczowie pod krzyżem św. Jana Pawła II były: Duszpasterstwo Dzieci i młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Parafia św. Wojciecha BM w Krzeczowie oraz nasz Dekanat. Dzisiaj, przed kościołem, po każdej mszy świętej będzie miała miejsce dobrowolna kwesta mająca na celu pokrycie części kosztów organizacyjnych.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży za udział w majówce pod krzyżem oraz ks. Krzysztofowi, p. Teresie i rodzicom za zorganizowanie wyjazdu, poświęcony czas i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby bezpośrednio niezainteresowani tą uroczystością wybrali – w miarę możliwości – inną godzinę mszy św.
Mamy do dyspozycji godz. 7.00, 9.00 i 15.30. W imię miłości bliźniego zostawmy proszę miejsce w kościele dla rodzin dzieci komunijnych i ich zaproszonych gości.

W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

Okazja do spowiedzi dla rodziców, rodziców chrzestnych i rodzeństwa dzieci pierwszokomunijnych od środy do piątku od godz. 17.30.

W sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Wawelskiej będzie miała miejsce uroczysta msza święta z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Będziemy dziękować Bogu za dar życia i kapłaństwa oraz za Jego posługę w naszej Archidiecezji. Zaproszenie na tę uroczystość wystosowali do nas także Biskupi Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowzięcia Pańskiego, która poprzedza Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła. Przy tej okazji pragniemy podziękować za Waszą stałą troskę o naszą parafię i tę duchową i materialną.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Znamy już termin naszej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, której przewodnikiem będzie o. Nikodem Gdyk, Komisarz Ziemi Świętej.

Od dzisiaj ruszają zapisy na pielgrzymkę do ziemskiej Ojczyzny Jezusa, którą nawiedzimy od 7 listopada do 14 listopada 2023 r. Szczegółowy program pielgrzymki na stronie internetowej i parafialnym facebook’u. Kartę zgłoszenia oraz warunki uczestnictwa można zabrać z zakrystii.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; jubilatom świętującym swoje rocznice składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.