Dziękujemy mieszkańcom 4. części roli Urbany za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła oraz za złożoną – od całej roli – ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców ról Hoboty i Gwiżdże, które podzieliliśmy na 4. części.

Dziękujemy Michałowi Hanusiakowi za ofiarę złożoną na renowację ołtarza.

Za tydzień, z racji 3. niedzieli miesiąca składka inwestycyjna przeznaczona na utrzymanie kościoła.

W czwartek, na mszę świętą o godzinie 18:00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi babciami i dziadkami. Podczas celebracji zostaną wręczone dzieciom książeczki do modlitwy.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich kawalerów, mężów, ojców i dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Wśród solenizantów jest także p. Józef Wrona, nasz honorowy kościelny, odznaczony złotym medalem św. Jana Pawła za zasługi dla archidiecezji krakowskiej i naszej parafii, który przez ponad 50. lat służył naszej wspólnocie. Auguri, panie Józefie. Wdzięczni Parafianie!

Przed nami Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które pragną w Uroczystość Zwiastowania NMP, tj. w czwartek 25 marca o godzinie 18:00 podjąć duchową adopcję proszone są o zabranie z zakrystii deklaracji i wpisanie się na specjalną listę. „Bronić poczętego życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”. Kierując się tymi słowami Ojca Świętego Jana Pawła II z „Evangelium vitea” módlmy się w intencji każdego poczętego życia, również tego zagrożonego.

W naszej parafii spowiedź święta codziennie: rano – 15 minut przed mszą św. ranną i wieczorną. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty, aby zadbać o duchowe przygotowanie do zbliżającego się Triduum Paschalnego.

Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży; w sobotę o godzinie 19.00 na Kalwarii Tokarskiej; a w niedzielę po zakończonej sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na światło i kwiaty do Bożego Grobu.

Nasza Parafia oraz Kliszczackie Centrum Kultury organizują konkurs na „Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”. Celem konkursu jest m. in.: kultywowanie zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży. Regulamin konkursu na stronie KCK oraz naszej parafii. Zgłoszenia do konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy Kliszczackiego Centrum Kultury (tokarniakck@gmail.com) do 25 marca.

Trwa wielkopostna parafialna akcja „Podziel się miłością”. Do akcji dołącza mały 3-letni nasz Parafianin Ignaś Rapacz, u którego zdiagnozowano krytyczną stenozę aortalną. Wada serca, z którą urodził się chłopiec zagraża jego zdrowiu i życiu. Na operację w USA potrzeba miliona złotych. Ta kwota – jak się domyślamy – jest poza zasięgiem jego rodziców. Ignasiowi pozostaje wiara w ludzkie serca pełne miłości, nasze serca! Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej, po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem. Ignaś wierzy, że „razem, możemy więcej”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabywać baranki na stół wielkanocny.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Domu Ojca: śp. Zdzisław Róg. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bogu i Jego Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia połączone z modlitwą i polecamy opiece Pani Tokarskiej. Błogosławionej niedzieli.