Witając Nowonarodzonego Syna Bożego dziękujemy Bogu Ojcu za Tajemnicę Wcielenia. Dziś przypada 100. rocznica śmierci św. Brata Alberta. Dziś także rozpoczyna się w kościele Rok św. Brata Alberta.

Dziękujemy mieszkańcom ról: Debenosy i Jurczaki za posprzątanie kościoła, oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Kasperki i Kanie, które podzieliliśmy na 2 części.

Ofiary na kościół przy okazji odwiedzin złożyli nasi chory: Antonina Śliz, Jadwiga Mizera, Zofia Proszek, Maria Romaniak, Katarzyna Romaniak, Józef Tajs, Maria Pęcek, Aniela Proszek, Andrzej Bierówka, Bronisława Pindel, Zofia Proszek, Ludwik Jątyka, Janina Kubowicz, Józef Luberda, Teresa Łopata; Aniela Hanusiak, Maria i Edward Hanusiak, Jadwiga Hobot, Genowefa Bruzda, Michał Hanusiak, Anna Barglik, Stanisława Hobot, Józef Kiełtyka, Janina Hanusiak, Łukasz Dyrcz, Aneta Wiśnicz, oraz pan kierowcy z Więcierży.

Jutro święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Podczas mszy św. o godz. 15.30 śpiewem kolęd liturgię ubogaci o. Marek Socha, franciszkanin z Tenczyna, który wydał swoją nową płytę i chętnie podzieli się z nami muzycznym darem.

Dziękujemy za ubogacenie liturgii mszy św. Pasterskiej, oraz podczas dzisiejszej sumy Orkiestrze OSP. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza; służbie kościelnej. Bóg zapłać naszym parafiankom i parafianom za zakup materiałów dekoracyjnych, piękny wystrój naszej świątyni, udekorowanie choinek oraz wykonanie szopki bożonarodzeniowej. Wyrażamy wdzięczność panu leśniczemu za przekazane jodły do kościoła przez Leśnictwo Tokarnia. Dziękujemy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom za tak liczny udział w roratach.

We wtorek przypada Święto św. Jana, Apostoła. Poświęcenie wina po rannej i wieczornej mszy świętej.

Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafialnej wspólnocie wizytę duszpasterską. Uprzejmie prosimy o życzliwe przyjęcie, wyrozumiałość i cierpliwość. Zaplanujmy w miarę możliwości tak swoje obowiązki, by w ten jeden w ciągu roku dzień móc przyjąć kapłana, który pragnie pobłogosławić nasz dom i naszą rodzinę. Kolędę będziemy rozpoczynać w wyznaczonych dniach od godziny 8.00. Ze zrozumiałych względów serdecznie prosimy, aby – jeśli tylko macie życzenie nas ugościć – ustalić wcześniej z sąsiadami z roli, która rodzina przygotowuje posiłek.

27 grudnia (wtorek) – Brzegi i Urbany

28 grudnia (środa) – Zagrody i Dziubras Dolny

29 grudnia (czwartek) – Bierówki i Bryle

30 grudnia (piątek) – Knapy

Msze św. odprawiamy w czasie trwania kolędy w każdy dzień, od poniedziałku do soboty: rano o 6.30 i wieczorem o 18.00.

W piątek Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godzinie 6.30 i  18.00. Po mszach św. błogosławieństwo małych dzieci. W tym dniu będziemy modlić się za każdą rodzinę naszej parafii, a zwłaszcza za srebrnych i złotych Jubilatów sakramentu małżeństwa.

31 grudnia. Ostatni dzień roku, wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. O godz. 17.00 nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kazaniem, suplikacjami i „Te Deum”. Za odśpiewany hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny. Po nieszporach msza św. Zachęcamy do udziału w tej błagalno-dziękczynnej modlitwie za miniony rok. Zapraszamy także rodziny naszych zmarłych parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Wyczytamy ich imiona, zapalimy znicze pamięci, które po zakończonej Eucharystii członkowie rodzin zaniosą na groby swoich bliskich.

Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obchodzimy 50. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój na świecie. Pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Na koniec życzenia… Te same, które wyśpiewali aniołowie nad stajenką betlejemską: „Chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Pokój ludziom miłosiernym. Pokój ludziom z przyjaznym wzrokiem, z życzliwym słowem, z braterskim gestem. Boży pokój. Najpiękniejszy pokój.

Przekażcie proszę te życzenia Waszym najbliższym, dzieciom, młodzieży, starszym, chorym przede wszystkim.

Błogosławionych Świąt!