W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Kubowicz. Zawierzmy naszą Zmarłą Siostrę Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Urbany za posprzątanie świątyni oraz za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców drugiej części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: Róża MB Kalwaryjskiej, a także Kamil Radoń i Anna Wróbel przy okazji zapowiedzi.

We wtorek o 19.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. Obecność obowiązkowa.

W czwartek o 19.00 próba śpiewu Grupy Muzycznej, która przygotowuje oprawę wokalną Drogi Krzyżowej w piątki o 19.30.

Przed nami pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci z klas 4. i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek od 17.30, a w piątek od 16.30.

Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w piątek o 7.00. Po niej adoracja i modlitwy do Serca Jezusowego.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o godz. 19.30. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, a szczególnie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami. Po zakończeniu celebracja wręczenia krzyża kandydatom z klas 8.

Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Organizatorzy „Drogi Krzyżowej o Zmroku” zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 19.00 na tradycyjną Drogę Krzyżową na Urbaniej Górze. Zachęcamy, aby każdy uczestnik zabrał ze sobą własny krzyż, oczywiście latarkę i ubrał się stosownie do panującej pogody.

W przyszłą niedzielę na mszę św. o 9.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z dziadkami i babciami.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Za pobożny udział można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Przeżywamy dzisiaj niedzielę zwaną „Ad Gentes”. Jest to dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego wsparcia materialnego. Pomóżmy i my naszym misjonarzom. Po mszach świętych dobrowolna składka do puszek.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Przez cały Wielki Post w ramach parafialnej akcji „Podziel się miłością” będziemy składać do skarbony jałmużnę wielkopostną, którą przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafialnej wspólnocie.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Gościom, którzy dzisiaj zaszczycili nas swoją obecnością oraz naszym Parafianom, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia Wielkiego Postu.