Niedziela ta nosi nazwę „Gaudete” – Radujcie się! – nawiązuje do tekstu Pisma św., które usłyszeliśmy w Liturgii Słowa i zbliżających się Świąt. Dzisiaj wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę, a w historii 34. rocznicę stanu wojennego; modlitwą ogarniajmy Ojczyznę i prośmy o Boże błogosławieństwo.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kluski za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części roli Kluski, którą podzieliliśmy na 3 części.

Wyrażamy wdzięczność członkom Róży Niepokalnego Poczęcia, p. Bronisławie Pęcek z mężem, oraz rodzicom: Anny; Leny; Kornela Mateusza; Patryka; Arkadiusza i Kacpra Rafała za złożone ofiary na kościół.

Dziś w katedrach i kościołach parafialnych inaugurowany jest Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Ma on na celu dostrzeżenie i przylgnięcie do Miłosiernego Boga, oraz do okazywania tegoż miłosierdzia wobec bliźnich. Jest też okazją do zyskiwania odpustu zupełnego w kościołach wyznaczonych przez Biskupa Ordynariusza (w Krakowie jest 5 świątyń: Katedra, Kościół Mariacki, Sanktuarium w Mogile oraz w Łagiewnikach: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II). Modlitwą i podejmowanymi postanowieniami korzystajmy z tego świętego czasu.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania na ostatnie dni. Od środy do piątku od godz. 16.30 do 18.00 dodatkowo dyżur w konfesjonale pełnić będzie o. Kapucyn z Ośrodka Rekolekcyjnego świętego Ojca Pio ze Skomielnej Czarnej. Niech stan łaski uświęcającej pomaga nam w pełni uczestniczyć w „Roratach”, które odprawiamy o godz. 17.00.

W nadchodzącym tygodniu lektorzy i ministranci rozniosą po domach KARTY RODZIN Kartoteki Parafialnej i Kalendarze Parafialne na nadchodzący 2016 rok z informacjami o naszej parafii i zaznaczonymi datami oczekujących nas wydarzeń. Prosimy o czytelne wypełnienie Karty Rodziny. Zostaną one zebrane przez księdza w czasie kolędy. Informacje w nich zawarte są ściśle poufne i nie będą nikomu udostępniane. Ofiary zbierane przez ministrantów i lektorów przy okazji rozprowadzania kalendarzy będą przeznaczone na wyposażenie salki dla młodzieży w domu parafialnym.

Od czwartku rozpoczynamy drugą część Adwentu i Nowennę do Dzieciątka Jezus. W czwartek dużur w Poradni Rodzinnej w godz. 18.30 do 19.30 pełni Doradca Życia Rodzinnego. Zapraszamy zainteresowanych: m.in. rodziców dzieci do chrztu i rodziców chrzestnych.

W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja w naszym kościele do godz. 17.00. Zapraszamy członków poszczególnych grup parafialnych. O godz. 19.00 celebracja liturgiczna dla młodzieży naszej parafii, a zwłaszcza przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

W następną niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za hojność i modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

Po Mszach św. można jeszcze nabyć w zakrystii opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

Boże Narodzenie to czas szczególny, który wnosi radosną atmosferę do naszych domów. Dlatego warto zadbać, aby przeżywanie Gwiazdki odbyło się w pięknie udekorowanym mieszkaniu. Za tydzień, po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 przed kościołem odbędzie się Dobroczynny Kiermasz Świąteczny. Zachęcamy do zakupu efektownych stroików, ozdób choinkowych, oraz dekoracji świątecznych. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na rzecz zespołu regionalnego „Mali Kliszczczacy”.

Wczoraj odeszła do wieczności śp. Czesława Dyrcz. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Różaniec przy trumnie Zmarłej odmówimy o godz. 12.30. Módlmy się o spokój Jej duszy. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

W bulli „Miłosierne oblicze Boga” ojciec św. Franciszek pisze: „Rok Święty Nadzwyczajny jest po to, aby w codzienności żyć miłosierdziem, które od zawsze Bóg Ojciec rozciąga nad nami”. Niech to wskazanie Najwyższego Pasterza mobilizuje nas do godnej odpowiedzi.