Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, pracy i rozmaitych obowiązków nie mieliśmy czasu.

Dziękujemy mieszkańcom roli Dział Wyżny za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za ofiarę złożoną na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców roli Dział Niżny.

Renowację ołtarza wsparli: ks. Bolesław Zadora; Jadwiga Gościej; Lucyna i Piotr Kluska.

Przypominamy porządek mszy św. w niedzielę: godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.30.

Na okres wakacji zmienił się także porządek mszy św. celebrowanych w tygodniu. W poniedziałki, środy, piątki i soboty, msza św. będą odprawiana o godzinie 18.00. We wtorki i czwartki o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi świętej, codziennie, 15 minut przed każdą mszą świętą.

Kancelaria czynna w poniedziałek, po mszy świetej wieczornej i w sobotę od 9.00 do 10.00.

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica.
Czwartek – św. Jan z Dukli, prezbiter.

Dnia 11 lipca rozpocznie się z inicjatywy metropolity krakowskiego 9-tygodniowa nowenna, która ma być przygotowaniem całej Archidiecezji Krakowskiej do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy, wakacyjny numer kwartalnika „Staś”.

W ubiegłą niedzielę podczas dobrowolnej zbiórki na rzecz mieszkańców Nowej Białej, którzy w Nowej Białej za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia. Zebraliśmy: 28.930.25 PLN + 85 Euro. Bóg zapłać za otwarte serca i hojne dłonie.

Dzisiaj w Tenczynie parafię przejmuje nowy ksiądz proboszcz, którym został o. Marek Metelica OFM Cap. Odchodzącemu, o. Krzysztofowi Mleczkowskiemu OFM Cap i nowemu proboszczowi życzymy wielu łask Bożych i polecamy naszej modlitwie.

W najbliższy czwartek, w imieniu p. Teresy Hans zapraszamy na godzinę 19.00 wszystkich chętnych, którzy na przełomie dekady należeli do scholi „Śnieżnej Pani” i pragną uczcić jubileusz swoim występem w planowanym koncercie.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Tajsa. Polećmy naszego zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: obfitości łask Bożych i opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Błogosławionej niedzieli.