Dziękujemy rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie, udekorowanie świątyni i porządki wokół niej. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części roli Dziubras Dolny.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, który został przeznaczony na dofinansowanie prac związanych z renowacją żyrandoli.

Ofiarę na kościół złożyli: Róża Różańcowa Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych; narzeczeni Weronika Stefan z Adamem Dziubrasem oraz pewna osoba. Bóg zapłać.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, to zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży, szczególnie do kandydatów do Bierzmowania.

Od jutra do środy włącznie przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne: „dni krzyżowe”). W te trzy dni, o godzinie 17.30 (jeśli będzie tylko ładna pogoda) procesja z Najświętszym Sakramentem i Litanią Loretańską wokół kościoła. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami. Będziemy razem prosić dobrego Boga o dobre, obfite zbiory oraz o sprzyjającą pogodę dla pracujących na roli.

Kandydatów do Bierzmowania z klas 8. wraz z rodzicami zapraszamy w piątek o godzinie 19.00 na celebrację liturgiczną połączoną z wręczeniem krzyży – pamiątek bierzmowania.

Za tydzień, w niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego poświęcenie pól. Poświęcenie pól na Więcierży i w Tokarni rozpoczniemy od godz. 17.00. Prosimy o wyznaczenie dwóch kierowców, którzy podwiozą kapłanów na miejsce modlitwy. Wyjazd kierowców sprzed plebanii o godz. 16.50. Tradycyjnie spotkamy się, jak co roku w wyznaczonych miejscach, aby poświęcić nasze pola i by wspólnie modlić się o dobre urodzaje.

Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych (poza niedzielą) w Oktawie Bożego Ciała od 17 do 23 czerwca. Dziękujemy mieszkańcom roli Wierdonki za złożoną ofiarę na poświęcenie pól.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni.

Wójt Gminy Tokarnia przypomina, że każdy właściciel lub zarządca budynku w którym znajduje się źródło ciepła i spalania paliw jest zobowiązany do złożenia obowiązkowej deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli domów jednorodzinnych jak i budynków niemieszkalnych np. lokali usługowo-handlowych, biur i innych.
Termin złożenia deklaracji upływa 30 czerwca 2022 roku.
Za brak złożenia deklaracji w terminie grozi grzywna. Ankiety które były składane przez Państwa w wcześniej w Urzędzie Gminy nie zwalniają z obowiązku złożenia deklaracji.
Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie Urzędu Gminy w Tokarni; informację można także uzyskać osobiście, w pokoju numer 6.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.