Dzisiajszą, drugą niedzielę Adwentu przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części ról Chlebierzówka i Molusy za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o porządki w świątyni prosimy mieszkańców 2. części tychże ról.

Na malowanie świątyni ofiary złożyli: członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym; Anna i Franciszek Wróbel; Jolanta i Robert Milewscy; Edyta i Rafał Gwiżdż; Zofia Korzeń oraz pewna anonimowa osoba.

Ofiarę na kościół złożyli także: Róża Matki Bożej Różańcowej oraz narzeczeni: Anna i Krzysztof. Wszystkim wyrażamy naszą wdzięczność za duchową i materialną troskę o naszą światynię.

Dziękujemy Jolancie i Robertowi Milewskim za ufundowanie nagród, które rozdamy dzieciom na zakończenie rorat.

Na zbiórkę kandydatów na ministantów ksiądz Paweł zaprasza we wtorek o 16.30. W sobotę o godz. 10.30 czeka dla lektorów i ministrantów.

Kalendarz liturgiczny:
Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Wszystkim solenizantkom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania na ostatnie dni przed Świętami. Spowiadamy codziennie, przed ranną i wieczorną mszą świętą. Niech stan łaski uświęcającej pomaga nam w pełni uczestniczyć w „Roratach”, które odprawiamy o godz. 18.00.

Poświęcone opłatki można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii. Rozprowadzamy także świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Za tydzień dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie działalności naszego Koła Misyjnego oraz na potrzeby misji.

W przyszłą niedzielę o godz 9.00 odbędzie się włączenie chłopców do kandydatów na ministrantów.

Ojciec Święty mianował dwóch nowych biskupów pomocniczych archidiecezji krakowskiej: ks. Franciszka Ślusarczyka oraz ks. Janusza Mastalskiego.

Biskup nominat Janusz Mastalski jest profesorem UPJPII w Krakowie i rektorem krakowskiego seminarium, a biskup nominat Franciszek Ślusarczyk – rektorem sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Prosimy o modlitwę w intencji nowych biskupów pomocniczych.

Postawę oczekiwania chrześcijanina określa św. Paweł: „Bracia: Zawsze, w każdej modlitwie, z radością zanoszę prośbę za was wszystkich”. Niech to wskazanie Apostoła będzie i naszym w drugim tygodniu Adwentu.