Dziękujemy mieszkańcom 2. części roli Wierdonki za posprzątanie świątyni i za złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 3. części tej roli, którą podzieliliśmy na 4 części.

Na malowanie kościoła ofiarę złożyli: Janina i Tadeusz Pajka, nowożeńcy Paulina i Patrick i Stanisław Nawara z rodziną.

Jutro rozpoczynamy nowy rok katechetyczny i szkolny od wspólnej modlitwy. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godzinie 8.00. O godz. 7.45 zbiórka wszystkich uczniów na placu koło szkoły oraz wspólny przemarsz ze sztandarem do kościoła. O godz. 9.00 – akademia w hali sportowej oraz zajęcia z wychowawcami klas.

Wszystkim uczniom życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy, aby Państwa zaangażowanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu były źródłem satysfakcji i spełnienia zawodowego, życzę uznania i wdzięczności społecznej. Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami Waszych dzieci.

Od jutra msze św. w dni powszednie odprawiamy rano o godzinie 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Spowiadamy codziennie, 15 minut przed wieczorną mszą świętą.

Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta. Od godz. 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i możliwość skorzystania ze spowiedzi dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.30.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.

Pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne z procesją różańcową o godz. 17.30. Po procesji msza św. z okolicznościowym kazaniem.

W najbliższą niedzielę, tj. 8 września 27. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tradycyjnie pielgrzymka rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym odbędzie się msza św. Pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

A po południu w naszym kościele o godz. 16.30 będzie miał miejsce piękny koncert w wykonaniu Natalii Jarząbek, naszej parafianki, obecnie pierwszej flecistki Filharmonii Krakowskiej oraz Emmy Wils, absolwentki Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli, laureatki wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wójt Gminy informuje, że w dniu 8 września 2019 r. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Tokarnia w okręgu Nr 11, który obejmuje osiedla: Dziubras Dolny, Kluski, Szewcy, Blychy, Kasperki, Kanie. Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej będzie mieścić się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tokarni. Głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00.