Dziękujemy mieszkańcom 5. części roli Urbany oraz mieszkańcom 1. części roli Hoboty, którą podzieliśmy na 4 części za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części roli Hoboty.

Dziękujemy mieszkańcom roli Urbany oraz 1. części roli Hoboty za ofiary złożone na kościół. Dziękujemy rodzinie Korabik oraz p. Karolinie i Janowi Zadora, p. Stanisławowi Gawlakowi i narzeczonym: Annie i Łukaszowi, a także Annie i Krystianowi za ofiary złożone na malowanie kościoła.

Dziękujemy wszystkim: dorosłym, młodzieży i dzieciom a zwłaszcza naszym chorym za pobożny i liczny udział w rekolekcjach.

Dziękujemy paniom z Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za przygotowanie pięknych palm, którymi udekorowaliśmy ołtarze i przyozdobiliśmy filary naszej świątyni.

Dzisiaj Niedziela Palmowa. Uroczyste błogosławieństwo palm i procesja wokół kościoła przed mszą św. o godz. 11.00. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Infułat Franciszek Kołacz, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, współzałożyciel Oazy Rodzin, pierwszy moderator tego ruchu w archidiecezji krakowskiej i wieloletni misjonarz pracujący na Ukrainie w Odessie.

Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody w Konkursie na napiękniejszą i najwyższą palmę wielkanocną: sponsorom nagrody głównej: Parafii Matki Bożej Śnieżnej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu. Dziękujemy Państwu Anecie i Wiesławowi Worwom, Panu Piotrowi Pasiowcowi z rodziną, Panu Edwardowi Zadorze z rodziną, Państwu Zofii i Janowi Janickim. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za ufundowanie nagród książkowych.

Przygotowaliśmy stoisko na którym można dzisiaj nabyć:
1. Książkę biograficzną o ks. Prałacie Janie Machu autorstwa Bartłomieja Dyrcza.
2. Kolejny numer gazety Ziemia Tokarska
3. Kubki okolicznościowe z okazji 35. lecia naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i obecność uświetnieniu tej uroczystości: orkiestrze OSP Tokarnia; scholi „Śnieżnej Pani”; naszym druhom strażakom; Kliszczakom w strojach regionalnych; wszystkim grupom modlitewnym i parafialnym dzieciom, młodzieży i dorosłym. Wszystkim i każdemu z osobna. Bóg zapłać.

Zapraszamy Szanownych Gości i naszych Parafian do odwiedzenia wystawy fotografii Józefa Wrony w Dworze Targowskich.

Wieczorem zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (sala widowiskowa) na godz. 17.00 gdzie będzie miał miejsce pokaz filmu „Ludzie z Tokarni” autorstwa ks. A. Baczyńskiego. O godz. 18.00 koncert „Modlitwa serca silniejsza od słów” w wykonaniu Bartłomieja Dyrcza promujący książkę i CD pt. „Urywki życia, ks. Jan Mach architekt duszy”. Część dochodu ze sprzedaży książki – na prośbę jej autora – zostanie przeznaczona na malowanie kościoła.

Przed nami Triduum Paschalne. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

WIELKI CZWARTEK
Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji ks. Krzysztofa z racji 25. rocznicy święceń kapłańskich; oraz w intencji kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii, jak również w intencji diakona Michała Hansa, który dnia 26 maja br. otrzyma z rąk abp. Marka Jędraszewskiego święcenia kapłańskie. Tego dnia można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem”. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.

Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do ciemnicy. Tam do godziny 22.00 będziemy czuwać wraz z Jezusem, wspominając Jego samotną modlitwę w Ogrójcu.

WIELKI PIĄTEK
Zgodnie ze starożytną tradycją w Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post ścisły.

O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po Adoracji Krzyża zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Za pobożne uczestnictwo w Liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym starając się na osobistej modlitwie odczytać prawdziwy sens śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.
PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:
od 21.00 do 22.00 – zapraszamy wszystkie dzieci (prowadzi: schola „Śnieżnej Pani”).
od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.
od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
o godz. 00.00 – zapraszamy młodzież – adoracja połączona z Drogą Krzyżową.
od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).
od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysłop.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień członkinie i członków poszczególnych Róż Różańcowych.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Wyjdziemy na zewnątrz świątyni, aby jako chrześcijanie ogłosić całemu światu radosną wieść: „możecie już otrzeć łzy, śmierć została pokonana”.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

Drogie Siostry i drodzy Bracia, otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej łaski i pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość zmartwychwstania. W tym duchu życzymy wszystkim: parafianom i naszym gościom, owocnego Triduum Paschalnego.