Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Witamy w naszej wspólnocie studentki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, które w kilku zdaniach przybliżą nam temat Misji Medycznej „Doctors Africa” i opowiedzą o przygotowaniach lekarzy i studentów wyjeżdżających do Tanzanii i Ugandy. Po mszach św. będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na potrzebny sprzęt medyczny do przeprowadzenia badań, szkoleń i konsultacji lekarskich na miejscu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Kluski za posprzątanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Dziękujemy Paulinie i Marcinowi Surlas; nowożeńcom Justynie i Pawłowi Jątyka oraz narzeczonym Marlenie i Maciejowi za ofiary na kościół.

29 kwietnia (poniedziałek) po mszy św. w kościele zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci rocznicowych, natomiast 30 kwietnia (wtorek) po mszy św. zapraszamy do salki katechetycznej rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

1 maja (środa) uroczyste rozpoczęcie nabożeństwa majowego z udziałem dzieci pierwszokomunijnych oraz ich dziadków i babć, na którym zostaną wręczone książeczki do modlitwy. W zależności od pogody planujemy procesję wokół świątyni.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta i spowiedź przed pierwszym piątkiem od godziny 17.00.

W pierwszy piątek miesiąca na mszy św. o godzinie 7.00 będzie miała miejsce ceremonia uroczystego przyjęcia nowych członków do Straży Honorowej NSPJ. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Arcybractwa proszone są o kontakt z p. Anną Hanusiak.

4 maja przypada wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Floriana – patrona strażaków. Z tej okazji w 3 maja, w przededniu tego święta o godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji wszystkich strażaków. Zapraszamy nasze druhny i naszych druhów oraz zasłużonych i honorowych strażaków wraz z rodzinami na wspólną modlitwę przy relikwiach św. Floriana. W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja będziemy modlić się za naszą Ojczyznę oraz zmarłych bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie wolnej i niepodległej Polski. Po eucharystii przemarsz na Plac im. kpt. Mieczysława Targowskiego, odśpiewanie hymnu państwowego i złożenie kwiatów.

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że w dniu 9 maja odbędzie się zbiórka elektrośmieci na terenie całej Gminy Tokarnia. Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD należy wystawiać przy drogach powiatowych i gminnych na Osiedle, na Czarny Potok i na Zawadkę do godziny 8 rano w dniu wywozu. W związku z powyższym prosimy NIE WYSTAWIAĆ elektrośmieci podczas wywozu odpadów wielkogabarytowych tj. 29 kwietnia.

Zmarł + Andrzej Mikołajczyk z roli Proszki. Pogrzeb odbędzie się 30 kwietnia (wtorek) o godzinie 14.00. Różaniec przy trumnie Zmarłego o godz. 13.30. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wyprasza paschalną radość wszystkim zaangażowanym w dzieła charytatywne. Dobrego świętowania.