W piątek odbył się pogrzeb śp. Genowefy Romaniak. Polećmy duszę naszej Zmarłej Siostry Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej mszy świętej.

Dziękujemy mieszkańcom roli Luberdy za posprzątanie świątyni, porządki wokół kościoła i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról: Pod Lasem i Przysop. Dziękujemy także narzeczonym: Patrycji Antosik i Mateuszowi Romaniakowi za ofiarę złożoną przy okazji zapowiedzi na kościół.

Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bóg zapłać wszystkim za liczny i pobożny udział w procesji eucharystycznej oraz tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tej procesji, zwłaszcza budowniczym czterech ołtarzy, jak i strażakom za zabezpieczenie ruchu drogowego i troskę o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla (ołtarz I); mieszkańcom ról: Madonie, Kusiki i Mizery (ołtarz II); mieszkańcom ról: Dziury, Kocury, Proszki i Fuły (ołtarz III) oraz mieszkańcom ról: Bierówki i Gębki (ołtarz IV) za dar materialny przeznaczony na potrzeby kościoła. Msze św. w intencji mieszkańców tych ról odprawimy – za zmarłych – w piątek (7 czerwca) na mszy o godz. 18.00, a za żywych, o Boże błogosławieństwo – we środę (12 czerwca) na mszy św. o godz. 18.00.

W ramach oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła o godz. 17.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami i dzieci w strojach pierwszokomunijnych. W imieniu misjonarzy polskich z Madagaskaru dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za ich dar serc przeznaczony na misje.

Przez cały maj, mogliśmy słuchać pieśni maryjnych granych z wieży naszego kościoła przez członków Orkiestry Dętej OSP Tokarnia. Dziękujemy za kultywowanie tej pięknej tradycji.

Nabożeństwa czerwcowe, po zakończeniu Oktawy Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msze święte o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracach polowych i za zmarłych z naszych ról będą odprawiane podczas wieczornych mszy świętych w Oktawie Bożego Ciała do 6 czerwca.

We środę, po mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.

W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty dla dzieci po Pierwszej Komunii Świętej.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu podczas mszy św. o godz. 7.00 do grona Straży Honorowej NSPJ zostaną przyjęci jej nowi członkowie.

Nazajutrz, w sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wyjazd z parkingu sprzed kościoła o godz. 7.45. Zapisy u p. Anny Hanusiak do 5 czerwca. Lista chętnych na wyjazd jest także w zakrystii.

Za tydzień – z inicjatywy ks. Proboszcza – odpowiedzialnego za szkolne nauczanie religii na terenie naszej parafii, po mszach świętych będziemy mieli okazję, aby podpisać petycję w obronie religii w szkole.

Będą wystawione dwie listy, na których o podpisy prosimy rodziców uczniów SP nr 1 i SP nr 2.

Petycja stanowi nasz zdecydowany sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pakiet zmian proponowanych przez Ministerstwo jest w naszej ocenie jawną dyskryminację dzieci i młodzieży uczestniczących w lekcjach religii, formą nierówności i niesprawiedliwego traktowania uczniów wierzących oraz dyskryminacji, segregacji i nietolerancji wobec osób wietrzących.

Jako wierzący, praktykujący chrześcijanie wnioskujemy o pozostawienie nauczania religii na takim samym poziomie jakościowym i ilościowym oraz nie wydania dyspozycji dotyczącej godziny, na których mają odbywać się lekcje religii, jak też pozostawienia na świadectwach oceny z religii oraz wliczania jej do średniej ocen, gdyż jest to taki sam przedmiot, jak inne, nie może być jego dyskryminacji ze względów światopoglądowych, gdyż szkoła, zgodnie z przywołanymi powyżej przepisami, ma obowiązek do przeprowadzenia lekcji religii na odpowiednim poziomie.

Prosimy rodziców o aktywne włączenie się w obronę obecności religii w polskiej szkole.

Przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza trwać będzie nowenna, którą ogłosił metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski. Od 6 do 14 czerwca 2024 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej po wieczornej mszy św. wierni oraz duszpasterze zaproszeni zostaną do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wzbogaconą okolicznościowymi rozważaniami.

Każdego dnia nowenny prowadzić będą je wybrane grupy, a intencją stałą będzie modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie oraz zakonne.

6 czerwca – Róże Różańcowe,
7 czerwca – młodzież szkolna,
8 czerwca – dzieci,
9 czerwca – rodziny,
10 czerwca – młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania,
11 czerwca – Liturgiczna Służba Ołtarza,
12 czerwca – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Niepokalanego Serca NMP,
13 czerwca – Apostolat „Margaretka”,
14 czerwca – cała wspólnota Kościoła Krakowskiego.

15 czerwca będzie miała miejsce beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Parafia organizuje wyjazd na tę uroczystość wyniesienia na ołtarze naszego krajana, urodzonego w Tenczynie. Zapisy w zakrystii.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia; Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień.

Wszystkim Gościom, łączącym się poprzez przekaz transmisji internetowej oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.