Od wtorku będziemy przeżywać Triduum (trzy dni) przygotowujące duchowo naszą wspólnotę parafialną do uroczystości odpustowych. We wtorek, środę i czwartek zapraszamy na godzinę 19.00 na mszę św. z kazaniem, oraz na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.

Okazja do spowiedzi przed odpustem od wtorku do czwartku w godzinach od godziny 18.00 do 19.00. W pierwszy piątek specjalnej spowiedzi z racji odpustu nie przewidujemy. Przypominamy, iż istotą „pierwszych piątków” nie jest spowiedź, ale Komunia Święta. Jeśli jednak, ktoś będzie chciał skorzystać z Sakramentu Pokuty – od wtorku będzie miał taką okazję.

W tym tygodniu odwiedziny w domach naszych chorych z Najświętszym Sakramentem. We środę: chorych z Tokarni. W czwartek: chorych z Więcierży. Wyjazd kapłana do chorych spod plebanii o godzinie 8.00. Zapisy chorych w zakrystii po zakończonej Mszach św. Prosimy uprzejmie, aby po mszy św. do zakrystii zgłosili się także kierowcy (jeden z Tokarni, drugi z Więcierży), którzy zdeklarują chęć pomocy w transporcie w tych dniach kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorych.

Dziękujemy mieszkańcom 1-ej części roli Urbany za posprzątanie kościoła i za kwiaty. O porządki w czwartek – przed odpustem – prosimy mieszkańców 2-szej część roli Urbany, a w sobotę – po festynie – mieszkańców 3-ej części tej roli, którą podzieliliśmy na 4 części

Tegoroczny odpust parafialny odbędzie się już po raz 170. Według zapisów ks. Antoniego Gagatnickiego, jego dziadek Erazm Targowski, dziedzic Tokarni, wraz z żoną Florentyną z Gostkowskich z Łętowni rozpoczęli starania o nadanie odpustu w uroczystość Matki Bożej Śnieżnej w dniu 5 sierpnia. Dekret nadania odpustu wydano w Rzymie z siedziby Świętej Kongregacji Odpustów dnia 20 sierpnia 1845 roku. Pierwszy odpust prawdopodobnie odbył się 5 sierpnia 1846 roku.

Sumę odpustową o godz. 11.00 celebrować będzie o. Paschalis Kwoczała, Komisarz Ziemi Świętej, a kazania wygłosi o. Nikodem Gdyk V-ce Komisarz Ziemi Świętej. Pozostałe Msze św. w tym dniu odprawiamy o godzinie 6.30, 9.00 i 15.30. Po każdej Mszy św. tradycyjnie pobłogosławimy dzieci.

Zapraszamy poczty sztandarowe; orkiestrę OSP; noszących figury, feretrony, chorągwie i różańce; dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami; strażaków do baldachimu, Kliszczaków w strojach regionalnych, oraz wszystkich Parafian.

Odpust parafialny staje się okazją do wspólnej modlitwy, a przede wszystkim dziękczynienia Bogu za wszystkie otrzymane łaski przez wstawiennictwo Pani Tokarskiej, naszej Patronki.

Niech ten uroczysty dzień będzie dla nas wszystkich świętem naszej parafialnej rodziny. Wykorzystajmy go do wspólnego, rodzinnego, radosnego świętowania. Popołudniu, o godz. 17.00 zapraszamy na plac przy kościele rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będą dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, ścianka wspinaczkowa, plecienie warkoczyków i malowanie twarzy.

Po każdej Mszy św., jak również w czasie trwania festynu będziemy rozprowadzać losy – „cegiełki”. Nabywając taką „cegiełkę” wspieramy materialnie nasze przygotowania do koronacji obrazu, a przy odrobinie szczęścia mamy szansę wygrać nagrodę główną – quada – którego fundatorem jest salon samochodowy RM FILIPOWICZ.

Będzie można wygrać także wiele ciekawych nagród „pocieszenia” m.in. rower górski, cyfrowy aparat fotograficzny, bilety rodzinne do Term: w Bukowinie Tatrzańskiej, w Szaflarach i w Chochołowie; rodzinne bilety wstępu do m.in.: Rabkolandu, Parku Miniatur, Ogrodu Jana Pawła II i Mini ZOO w Inwałdzie, do Muzeum Narodowego w Krakowie, do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, czy lot szybowcem. Odbędzie się także licytacja. Będziemy licytować m.in.: piłkę nożną z podpisami piłkarzy Wisły Kraków, oraz rzeźby autorstwa p. Józefa Wrony i p. Stanisława Wintera.

Dziękujemy Państwu Janinie i Zdzisławowi Jątykom, Katarzynie Filipek, oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom za wsparcie pikniku.

Uprzejmie prosimy przybywających od strony Łętowni o pozostawianie samochodów na parkingu przy Urządzie Gminy. Od strony Więcierży o parkowanie pojazdów na placu przy magazynie GS-u, który będzie do dyspozycji aż do zakończenia festynu. Bardzo serdecznie prosimy o dostosowanie się do poleceń strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy będą dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i wskazywać miejsca parkingowe. Część parkingu przy kościele pozostawmy do dyspozycji gości spoza naszej miejscowości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów i otworzyli drzwi swoich domów i swoich serc dla gości, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Niech Bóg obdarzy Was i Waszych bliskich swoim błogosławieństwem.

Wyjazd dzieci na kolonię organizowaną przez naszą parafię do Ustronia Morskiego w przyszłą niedzielę. Autokar, który zawiezie dzieci nad morze będzie podstawiony na parkingu przed kościołem o godz. 21.00. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

Dzisiaj mamy okazję włączyć się do akcji „Pamiętaj, wszystko, co dajesz kiedyś wraca”, organizowanej z inicjatywy ochotników z OSP w Tokarni, której celem jest pozyskanie funduszy potrzebnych na zakup i wyposażenie specjalistycznego średniego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni.