Dziękujemy mieszkańcom 4. części ról Hoboty i Gwiżdże za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej oraz za ofiarę złożoną na kościół od całej roli. Dziękujemy nowożeńcom za dofinansowanie zakupu kwiatów, którymi udekorowaliśmy naszą świątynię. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców ról Dziury i Kocury.

Dzisiaj Niedziela Misyjna. Tematem przewodnim są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”. W naszej parafii gościmy ks. Jerzego Gugałę, pallotyna, rekolekcjonistę i misjonarza ludowego. Ks. Jerzy pracuje w Sekretariacie Misyjnym, który przygotowuje się do jubileuszu 50-lecia powstania.

Nasza parafia również włącza się w to dziękczynienie, gdyż pochodził z niej ks. Franciszek Kania, wieloletni pallotyński misjonarz. Po każdej mszy św. będziemy mieli okazję nabyć m.in.: książki o tematyce religijnej, kawę misyjną oraz złożyć dobrowolny dar z przeznaczeniem na misje.

Ofiarę na kościół złożyli: Róża Niepokalanego Poczęcia NMP w Więcierży oraz Anna i Władysław Ślęczka.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 15.00. Bardzo serdecznie prosimy rodziców, aby zachęcali swoje dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. W poniedziałki zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich, a w piątki młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina wzięła udział w tym nabożeństwie.

W środy października Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest odprawiana przed mszą św. wieczorną.

W piątek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Odpust w Łętowni.

W tym dniu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Marusarza obchodzi święto swojego Patrona. Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej zostanie odprawiona o godzinie 8.00.

Dzisiaj, po mszach świętych na dwóch stanowiskach nasze Parafianki będą wydawać karty wyborcze. Karty otrzymują i wypełniają tylko osoby pełnoletnie, należące do naszej parafii.

Na kartach wypisujemy: imię i nazwisko kandydata do Duszpasterskiej Rady Parafialnej; numer domu i nazwę roli, na której mieszka. Nasz wybór uzasadniamy krótką charakterystykę danej osoby. Karty podpisujemy imieniem i nazwiskiem, podając przy tym numer domu i nazwę roli. Karty niepodpisane będą uznane za nieważne.

Za tydzień, w niedzielę, wypełnione i podpisane karty wrzucimy do przygotowanej do urny wyborczej.

Przypominamy, że do Rady może należeć jedynie osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, na stałe zamieszkująca na terenie parafii, bez przeszkód kanonicznych, odznaczająca się roztropnością i uczciwością, oraz czynnym zaangażowaniem w życie parafii.

Liczenia głosów dokona Komisja Wyborcza pod przewodnictwem p. Ewy Kawończyk.

Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, sześciu Parafian, których nazwiska będą powtarzać się najczęściej, zostaną z wyboru powołani do Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze Statutem, który znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy, aby kartki z wypominkami, zwłaszcza w niedzielę (ze zrozumiałych względów) składać w zakrystii, po zakończonej mszy świętej. Przed mszą św. bowiem jeden kapłan odczytuje wypominki, a drugi pełni posługę w konfesjonale.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W ubiegłą niedzielę schola parafialna „Śnieżnej Pani” wzięła udział w Rejonowym Przeglądzie Pieśni Religijnej w Myślenicach zajmując II miejsce. Gratulując wysokiego miejsca na podium, życzymy kolejnych sukcesów.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że od 24 do 28 października 2022 roku w godzinach od 8.00 do 10.00 w piwnicach budynku Ośrodka Zdrowia w Tokarni będzie zbiórka:

1. Wypranych starych pościeli, zasłon, obrusów i ubrań z bawełny i lnu.

2. Włókna rolniczego (inaczej włókna polipropylenowego).

3. Wosku, parafiny, zniczy, świec oraz małych puszek metalowych po konserwach (do 400 g)

W/w materiały zostaną wykorzystane na potrzeby ukraińskiej armii do wyrobu siatek maskujących i okopowych zniczy. Więcej szczegółów na stronie internetowej Gminy Tokarnia.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.