Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania po mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro wspomnienie św. Dominika, prezbitera. We wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy – patronki Europy. W środę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy. W sobotę Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Dziękujemy za liczny udział w Triduum przed odpustem. Dziękujemy ks. Józefowi za bogate w treść homilie, za modlitwę i obecność.

Dziękujemy mieszkańcom 3-ej części roli Urbany za posprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła i plebani, oraz za kwiaty. O porządki prosimy mieszkańców 4-ej części tej roli.

Dziękujemy naszym chorym: Ludwikowi Jątyce, Józefowi Tajsowi, Zofii Proszek, Józefowi Tobolakowi, Marii Pęcek, Zofii Korzeń, Eugenii Proszek, Wiktorii Jędrocha, Józefowi Kiełtyce, Genowefie Bruzda, Annie Barlik, Stanisławie Hobot, Michałowi Hanusiakowi, Marii i Edwardowi Hanusiakom za złożone ofiary na kościół, oraz na renowację obrazu.

Dziękujemy kierowcom: p. Robertowi Luberdzie i p. Romanowi Cudakowi za umożliwienie kapłanowi spotkania z chorymi w ich domach.

Pragniemy wyrazić wdzięczność za obecność na sumie odpustowej: władzom samorządowym na czele z p. Wójtem Gminy Tokarnia, p. sołyts Zofii Janickiej, wszystkim pocztom sztandarowym; naszej orkiestrze OSP; druhom-strażakom z OSP, scholi „Śnieżnej Pani”, która w tym roku obchodzi swoją 5. rocznicę działalności; paniom i dziewczętom noszącym figury, feretrony i różańce; panom noszącym chorągwie; dziewczynkom, które sypały kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami; lektorom i ministrantom, służbie kościelnej: p. Józefowi i p. Stanisławowi, p. organiście; Kliszczakom w strojach regionalnych, oraz wszystkim Drogim Parafianom i naszym zacnym Gościom.

W najbliższą niedzielę, tj. 14 sierpnia Dożynki Gminne. W imieniu Wójta Gminy Tokarnia i Przewodniczącego Rady Gminy Tokarnia zapraszamy na uroczystą Mszę św. Dożynkowa o godzinie 14.00. Po Eucharystii przemarsz korowodów dożynkowych i przentacja wieńców. O godz. 17.30 koncert Ilony Bylicy wokalistki Teatru w Stodole z Myślenic. Podczas występu usłyszymy piosenki lat 70-tych i 80-tych z repertuaru Anny Jantar.

15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii Dożynki Parafialne. Na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie wieńca dożynkowego. O przygotowanie wieńca uprzejmie proszę mieszkańców ról: Dziubras Górny, Kostruchy i Madonie. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto obowiązkowe, a więc Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę: 7.00; 9.00; 11.00 i 15.30.

Dziękujemy p. Karolinie Siudy z Bielska-Białej; pewnej rodzinie w roli Wierdonki; p. Ignacemu Hausiakowi z rodziną; pewnej rodzinie z wnukami Asią i Tomaszem; Róży Kobiet Matki Bożej Śnieżnej z Więcierży; rodzinom: z Sieprawia, z Krzczonowa, z Łętowni i z Brzeszcz; oraz wszystkim anonimowym ofiarodawcom za złoto i ofiary materialne przeznaczone na koronację.

Wyjazd dzieci na kolonię organizowaną przez naszą parafię do Ustronia Morskiego dzisiaj o godz. 21.00. Autokar, który zawiezie dzieci nad morze będzie podstawiony na parkingu przed kościołem. Życząc naszym dzieciom szczęśliwej podróży i pięknej pogody polecajmy je opiece Pani Tokarskiej, opiekunki dzieci.

W imieniu druhów-strażaków z OSP w Tokarni wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji, której celem było pozyskanie funduszy potrzebnych na zakup i wyposażenie specjalistycznego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. Dzięki pozyskanym funduszom, oraz dzięki waszemu wsparciu już we wtorek w garażu naszej remizy stanie nowy samochód. Oby nie często musiał z niego wyjeżdżać.

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i miłej niedzieli.