Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Brzegi za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli. Dziękujemy rodzinie Frycz za ofiarę złożoną na kościół.

Od dzisiaj w naszej archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Dzisiaj obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty Franciszek w ogłoszonym z tej okazji orędziu zwraca uwagę na Maryję, która jest symbolem pełnej czułości i wytrwałości opieki nad cierpiącymi. Specjalne nabożeństwo dla osób chorych i w podeszłym wieku odbędzie się w naszej parafii w czasie tegorocznych parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i ludźmi.

Dzisiaj także rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo czterdziestogodzinne przygotowujące nas do Wielkiego Postu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 15.30. W poniedziałek i we wtorek od godziny 15.00 do mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy przedstawicieli grup parafialnych: Róże Różańcowe, Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz Przyjaciół Radia Maryja o wyznaczenie dyżurów w czasie trwania adoracji. Spowiedź przed Środą Popielcową w poniedziałek i we wtorek od godziny 17.00.

We wtorek zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza: ministranów, lektorów i chórzystów ze scholi „Śnieżnej Pani” o godz. 11.00 na spotkanie intergacyje z niepodziankami.

14 lutego rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00; 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy) od którego nie ma dyspensy. Zadbajmy o to, aby posypanie głów popiołem było znakiem naszego nawrócenia.

Pomocą w przeżywaniu tego czasu będą nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00 i Droga Krzyżowa w piątek o 17.15 dla dzieci, a o 19.30 dla młodzieży.

Z racji 3. piątku miesiąca Godziny Miłosierdzia. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci piewszokomunijne z ojcami chrzestnymi. Prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych. Na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

Wszystkim, życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu.