Dziękujemy mieszkańcom 2. części Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców 3. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: przy okazji zapowiedzi, narzeczeni Agnieszka Luberda i Gabriel Szott oraz pewna osoba z roli Koty.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii br. Andrzeja Barszcza, Kapucyna, który pracuje jako misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Br. Andrzej przez cały dzień dzieli się z nami swoim doświadczeniem z pracy na misjach. Po mszy świętej będziemy mieli okazję spotkać się z br. Andrzejem, zamienić kilka słów, zakupić książki i pamiątki z Afryki oraz wrzucając datki do skarbony „SOS dla Afryki” wesprzeć materialnie misje i pracujących w nich polskich misjonarzy.

Dzisiaj także wielkie muzyczne wydarzenie. Świętujemy jubileusz 10-lecia działalności naszej parafialnej scholi „Śnieżnej Pani”. Dzisiaj, o godzinie 18:00 zapraszamy na Koncert Uwielbienia, który zatytułowaliśmy „Sił przybędzie, gdy zaufamy Mu”. Na ręce p. Teresy Hans, założycielki i opiekunki scholi, życzymy naszym Jubilatom kolejnych sukcesów i radości z muzykowania. Niech ten piękny Jubileusz stanie się inspiracją do realizacji wielu ambitnych planów i zamierzeń oraz będzie także okazją, by zaprosić wszystkich obdarowanych muzycznym talentem, by dołączyli do najbardziej rozśpiewanej grupy parafialnej.

We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z ethosu Solidarności tamtych lat.

Dnia 1 września, we środę rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów obu naszych szkół o godzinie 8:00. Zbiórka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 7:45 przed budynkiem szkoły. Następnie przemarsz na mszę do kościoła, a po mszy św. spotkanie z wychowawcami w klasach. Spowiedź dla uczniów w poniedziałek i we wtorek od godziny 17.00.

Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnych w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.

Dnia 1 września obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

Od 1 września wracamy do ustalonego porządku mszy świętych, które odprawiamy w naszym kościele codziennie rano o 7:00 i wieczorem o 18:00.

Od 1 września zmieniają się także godziny urzędowania kancelarii parafialnej. We wtorki i czwartki kancelaria będzie czynna po zakończeniu mszy świętej wieczornej, a w soboty od 9:00 do 10:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30. W tym dniu zapraszamy do spowiedzi szczególnie dzieci po Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, który będzie miał miejsce 25 września o godz. 18:00.

W pierwszy piątek, spowiadamy od godziny 16:30. Zbiórka wszystkich lektorów i ministrantów w piątek, po mszy świętej wieczornej.

W następną niedzielę, tj. 5 września 2021r. odbędzie się XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym, mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Na prośbę Caritas Polska w następną niedzielę we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest także wrześniowy numer miesięcznika „Staś”, pisma dla najmłodszych.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Tokarskiej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.