We środę odbył się pogrzeb śp. Piotra Wojtasika. Polećmy naszego Zmarłego Brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Osiedla Górnego za posprzątanie świątyni, za porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 4. części.

Dziękujemy nowożeńcom za sfinansowanie zakupu kwiatów, którymi zostały przyozdobione nasze ołtarze.

Dziękujemy pewnej osobie z roli Przymiarki za dar materialny, jako wotum wdzięczności dla Matki Bożej Śnieżnej z przeznaczeniem na renowację ołtarzy bocznych. W tej chwili w trwają intensywne prace snycerskie nad poszczególnymi elementami ołtarza, które niebawem zostaną wyzłocone.

Ofiarę na kościół złożyli: Natalia i Dawid Proszek, Paweł Pęcek i Bożena Korta oraz pewna anonimowa rodzina.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Przed nami pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00. Spowiedź dla dzieci po Pierwszej Komunii i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 7.00, po niej adoracja i modlitwy pierwszopiątkowe. Spowiedź święta od godz. 17.00 do 18.00.

W piątek o godz. 19.00 w KCK koncert muzyczno-literacki w wykonaniu wyjątkowego duetu. W recitalu „Być szczęśliwym” wystąpią dla nas: Magdalena Sokołowska-Gawrońska i Paweł Zygucki. Zapraszamy.

W sobotę msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, po niej różaniec wynagradzający.

W sobotę zbiórka ministrantów i lektorów o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o 9.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów z przyborami szkolnymi. Zapraszamy szczególnie dzieci z zerówek i klas pierwszych wraz z rodzicami.

W dniu dzisiejszym na stadionie GKS Beskid Tokarnia o godz. 14.00 odbędą się Zawody Sportowo-Pożarnicze „Oldboyów” Powiatu Myślenickiego, a za tydzień, tj. 8 września odbędą się XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Tokarnia. Zawody rozpoczynają się o godzinie 14.00. W zawodach wezmą udział wszystkie jednostki OSP z naszej gminy oraz strażacy ze Słowacji. Zapraszamy mieszkańców, aby wesprzeć naszych dzielnych druhów i przekonać się, jak sprawdzają się w rywalizacji, gdzie nie ma presji ratowania ludzkiego życia czy dobytku.

Wójt Gminy zawiadamia, że w dniu dzisiejszym o godz. 10.00 w lokalu Kliszczackiego Centrum Kultury odbędzie się zebranie mieszkańców Tokarni, na którym zostanie dokonany wybór sołtysa wsi Tokarnia oraz Rady Sołeckiej.

W związku z trwającą budową ronda, Wójt Gminy Tokarnia zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich dowożących dzieci do szkoły i przedszkola w Tokarni o korzystanie z parkingu przy drodze powiatowej naprzeciwko kościoła, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość naszych mieszkańców.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia, Czcigodnym Jubilatom, a szczególnie nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.