Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Dziubras Dolny za posprzątanie świątyni i ofiarę złożoną na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Zagrody.

Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Z powodu awarii starego pieca centralnego ogrzewania na ekogroszek – jakim ogrzewany był do tej pory kościół – przebudowaliśmy kotłownię i zmieniliśmy instalację węglową na gazową. Nowa, starannie wynegocjowana przez parafię umowa z PGNiG, czego efektem jest obniżenie ceny za gaz – przy dużym wzroście ceny za tonę ekogroszku – wydaje się być dobrym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym.

Nasza parafia przystąpiła także do programu „ColumbusEnergy” przeznaczonego dla parafii i obiektów sakralnych „Fotowoltaika w Parafii”. Dofinansowanie elektrowni fotowoltaicznej wynosi 85%. Instalacja fotowoltaiczna pozwoli na znaczne pokrycie dziennego zapotrzebowania na energię elektryczną i wpłynie korzystnie na rachunki za prąd.

Powoli myślimy już o kolejnej inwestycji, jaką będzie malowanie naszej świątyni. W chwili obecnej przygotowujemy pełną dokumentację (rzuty i widoki poszczególnych poziomów, przekroje i kłady ścian), aby móc wystąpić z zapytaniem ofertowym do poszczególnych firm czy artystów zajmujących się polichromią świątyń i budową rusztowań.

Nabożeństwa Różańcowe w naszej świątyni będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.15.

Dziękujemy p. Ewie i Krzysztofowi Zadora, p. Katarzynie i Jakubowi Mizera za złożony dar materialny z okazji chrztu św. przeznaczony na kościół.

W kalendarzu liturgicznym jutro przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, w piątek św. Jana z Kęt, w sobotę bł. Jakuba Strzemię.

W najbliższy piatek w naszej świątyni Godziny Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja. O godz. 17.15 różaniec, po nim msza św. O godz. 19.30 celebracja liturgiczna dla młodzieży z 2 i 3 klasy Gimnazjum i ich rodziców. O godz. 20.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

Zachęcamy do nabycia książki pt. „Obraz Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni”, której autorem jest ks. Sławomir Filipek, nasz Rodak.

W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.