Dziękujemy mieszkańcom ról Dziury i Kocury za posprzątanie świątyni, porządki wokół niej i za złożoną ofiarę na kościół. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Proszki.

Ofiarę na kościół złożyli: Róża Niepokalanego Poczęcia NMP z Tokarni oraz pewna osoba.

Dzisiaj, przed każdą mszą świętą mamy okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty. W konfesjonale dyżur pełnią dwaj spowiednicy, m.in.: kapłan spoza parafii, ks. Marek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy z Krakowa. Wykorzystajmy tę okazję, zwłaszcza, że przed nami czas odpustów za Zmarłych, jakie możemy ofiarować będąc w stanie łaski uświęcającej, a także pierwszy piątek miesiąca.

Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Dzisiaj różaniec o godz. 15.00. Szczególnie zapraszamy tych, którzy jeszcze do tej pory nie wzięli udziału w tym nabożeństwie.

We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy św. o godzinie 15.30. Natomiast o godz. 14.00 msza św. na cmentarzu, a po niej procesja z wypominkami jednorazowymi i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W środę Dzień Zaduszny. Msze św. o godzinie 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Od czwartku do 8 listopada o godzinie 17.15 będziemy odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziękujemy Paniom z Arcybractwa Honorowej Straży NSPJ za porządki wokół grobowca Kapłanów i za udekorowanie grobu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od 17.00 Godzina Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu i wypominki jednorazowe. W piątek, o godz. 07.00 msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. adoracja, litania i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas 7 i 8, przygotowującą się do Bierzmowania. Po mszy spotkanie z ks. Krzysztofem.
W sobotę o godz. 7.00 msza św. wynagradzająca za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP.

W pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 15.30 tradycyjnie modlimy się z inicjatywy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym za dusze, które nie mogą już nic uczynić dla siebie i oczekują pomocy od żywych. Od godziny 14.30 do 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy i wstąpienia w szeregi tej rozmodlonej parafialnej grupy, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę powstania. Z tej okazji, po mszy świętej zapraszamy wszystkich członków apostolstwa na spotkanie na plebanię.

Dzisiaj, w naszej parafii dzień wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Wypełnione przez uprawnione osoby karty wyborcze wrzucamy do zapieczętowanej urny wyborczej.

Liczenia głosów dokona powołana zgodnie ze Statutem (nr 27) Komisja Wyborcza w składzie: Ewa Kawończyk, przewodnicząca, Agata Jugowiec, Michalina Klimas, Małgorzata Dziubras i Stanisław Nawara.

Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów spełniających określone w Statucie kryteria, sześciu Parafian, z największą liczbą głosów zostanie osobiście przez księdza proboszcza poinformowanych o ich wyborze. Po wyrażeniu przez nich zgody, powołani z wyboru zostaną zaprzysiężeni do Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Pełny skład Rady zostanie opublikowany na stronie internetowej parafii, na tablicy ogłoszeń parafialnych oraz podany w ogłoszeniach parafialnych.

Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku pod chórem.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi projektowania sieci kanalizacyjnej w Tokarni Wójt Gminy Tokarnia zaprasza mieszkańców ról: Blychy i Osiedla na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 4 listopada o godz. 14.00 w Kliszczackim Centrum Kultury.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.