Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia możemy zyskać odpust zupełny. Niech ta łaska pomaga nam godnie uwielbić Chrystusa Króla i przygotować się na Adwent, który rozpoczynamy już w najbliższą niedzielę. Na mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych członków do Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziękujemy mieszkańcom 3. części roli Urbany za posprzątanie świątyni i porządki wokół kościoła. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 4. części tej roli.

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Sobota – święto św. Andrzeja, Apostoła

Codziennie (od poniedziałku do soboty), do końca 2020 roku, od godz. 17.30 do 18.00 (pół godziny przed mszą św. wieczorną) ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mamy okazję i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Zachęcamy w tym tygodniu dzieci i młodzież do udziału w adoracji i spowiedzi świętej przed zbliżającym się w następnym tygodniu pierwszym piątkiem miesiąca.

We wtorek organizujemy wyjazd do myślenickiego kina na głośny już także w Polsce amerykański film pt. „Nieplanowane”. Ten obraz, według opinii tych, którzy go już zobaczyli zmienia perspektywę patrzenia i myślenia o metodach obrony życia poczętego. Seans rozpocznie się o godzinie 18.00. Wyjazd autokaru z parkingu sprzed kościoła o godzinie 17.30. Zapisy w zakrystii po każdej mszy św.

Za tydzień 1 Niedziela Adwentu. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci zachęcamy do udziału w roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. W tym roku będziemy poznawać historię życia Prymasa Tysiąclecia od najmłodszych lat.

W najbliższą 1. Niedzielę Adwentu pobłogosławimy opłatki, którymi będziemy się dzielić na początku wieczerzy wigilijnej. Poświęcone opłatki będzie można nabyć przez okres Adwentu w zakrystii, a dobrowolne ofiary składane przy tej okazji niech będą wyrazem naszej wdzięczności dla służby kościelnej za posługę w naszej parafii.

Od następnej niedzieli będą także rozprowadzane także świece – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Niech na wigilijnym stole w naszych domach nie zabraknie tego symbolu pokoju, dobra i miłości. Składane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przekazane na dofinansowanie placówek prowadzonych przez krakowską Caritas.

Nasi Parafianie, którzy pielgrzymują po Ojczyźnie Pana Jezusa nawiedzając miejsca święte zapewniają nas o swojej modlitwie i przesyłają gorące pozdrowienia.

W naszej miejscowości w ostatnim czasie doszło do kilku prób oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami wyłudzaczy padają najczęściej osoby starsze, dlatego warto przestrzec o takiej ewentualności starszych członków swoich rodzin.

Apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Pod żadnym pozorem nie wolno przekazywać pieniędzy osobom obcym. Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną nam informację oddzwaniając do osoby która „rzekomo” potrzebuje naszej pomocy.

Św. Paweł pisze: „Zechciał bowiem Bóg, aby (…) przez Chrystusa znów pojednać wszystko z sobą (…) przez krew Jego krzyża”. Niech wola Boga i cena naszego zbawienia mobilizują każdego z nas.