W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Strzebońskiego. Polećmy duszę Zmarłego brata Bożemu Miłosierdziu.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Gębki za posprzątanie świątyni i za porządki wokół niej. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli.

Ofiarę na kościół złożyli: Magdalena Osielczak i rodzice Mai Lenartek przy okazji chrztu dziecka.

Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na mszy św. o godz. 11.00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia nowych członków do Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Po tej mszy św. wystawimy Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanię do NSPJ oraz akt poświęcenia.

W czwartek święto św. Andrzeja, apostoła.

W piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 na mszę świętą o godzinie 18.00. Po niej spotkanie dla młodzieży.

Przed nami Adwent. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Dzieci, zbierając obrazki przedstawiające wydarzenia z życia Biedaczyny z Asyżu i umieszczając je na specjalnej „budowlanej” planszy, przez cały Adwent będą budowały w swoich sercach stajenkę dla Jezusa. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, w sobotę o godzinie 7.00.

W następną niedzielę w naszej parafii odbędzie się „Kiermasz Dobroczynny dla Lenki”, który łączymy ze zbiórką ofiar na operację lewej nóżki dziewczynki w USA, która musi się odbyć za niecały rok.

Na kiermaszu będziemy mogli zakupić: m.in.: pyszne ciasta, przetwory domowej roboty, soczki z malin, słoiczki z miodem czy wyborne nalewki. Darczyńcy, którzy wsparli tę inicjatywę proszeni są o przyniesienie w sobotę w godz. od 9.00 do 10.00 oraz od 19.00 do 20.00 swoich produktów do salki katechetycznej w budynku przy dzwonnicy.

Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację Lenki.

Otrzymaliśmy już świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” na stół wigilijny. Każda świeca daje potrzebującym dzieciom wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. Dołączmy, jak co roku do grona Darczyńców tego pięknego dzieła.

Honorowe krwiodawstwo jest jedną z najszlachetniejszych form pomocy chorym ludziom, dlatego wraz z Rejonowym Punktem Krwiodawstwa z Myślenic zapraszamy wszystkich chętnych do przychodni w Krzczonowie w najbliższą niedzielę (3 grudnia br.) w godzinach od 8.00 do 12.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze, nowożeńcom, którzy wczoraj stanęli na ślubnym kobiercu składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia.