Dzisiaj przypada święto Katedry św. Piotra, apostoła.

Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 16.30, a w niedzielę, po sumie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nich bezpośrednio Msza św. wieczorna.

Za pobożny udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy i zachęcamy do składania deklaracji zakwaterowania dla młodzieży na Światowy Dzień Młodzieży. Deklaracje wystawione są pod chórem, można je zabrać ze sobą do domów, uzupełnić i składać w zakrystii do końca lutego.

Bardzo serdecznie dziękujemy sprzątającym z 1-ej części roli Debenosy, za ich troskę o czystość kościoła w tym tygodniu. Dziękuję im również za ofiarę materialną przeznaczoną na kościół. Osobiście jestem wdzięczny za piękny wystrój i przygotowanie świątyni w dniu mojego liturgicznego przejęcia parafii, oraz za liczną obecność i wspólną modlitwę. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi!

W najbliższą sobotę na godzinę 7.30 zapraszamy 2-gą część roli Debenosy. W okresie Wielkiego Postu ołtarzy nie ozdabia się kwiatami.

Bóg zapłać za ofiary na kościół, które złożyli: przy okazji chrztu dziecka Brygida i Piotr Jamka, przy okazji zapowiedzi Ireneusz Radoń i Iwona Świercz, a przy okazji pogrzebu mąż z dziećmi śp. Elżbiety Kluski. Dziękuję również wszystkim parafianom za hojność i złożone ofiary w ubiegłą niedzielę przeznaczone na prace w naszym kościele.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, które powstaje jako wotum wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

Wczoraj do południa nasz kleryk Michał Hans założył strój duchowny, a wieczorem w Sanktuarium św. Jana Pawła II z rąk kardynała Stanisława Dziwisza, przyjął posługę akolity. Prośmy w modlitwie o łaskę dobrego rozeznawania drogi powołania dla niego i o potrzebne łaski na dalsze lata przygotowania do stanu kapłańskiego.

Nasz dekanat został zaproszony przez Rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do udziału w nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja trwa od godz. 21.00 do godz. 6.00. Modlitwa adoracji odbywa się w ciszy. Podczas czuwania w recepcji Domu Duszpasterskiego można skorzystać z automatu z gorącą kawą i herbatą i spożyć przyniesiony ze sobą suchy prowiant. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w adoracji, uprzejmie proszę o kontakt w zakrystii po Mszy św.

Siostry Franciszkanki z Rabki zapraszają młodych 26 lutego (czwartek) na Dzień Skupienia pod hasłem: ”Poznanie charyzmatu pracy z niewidomymi”. Szczegóły w gablotce.

Lekarz weterynarii przypomina o obowiązkowym szczepieniu ochronnym psów przeciwko wściekliźnie, które odbędzie się: 25 lutego (środa) na Więcierży, a 26 lutego (czwartek) w Tokarni.

Za tydzień, w 2 drugą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą „Ad Gentes”, będziemy obchodzili DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI. Pragniemy objąć modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka utraty życia, wytrwale głoszą Chrystusa. Niestety o wielu konfliktach w Afryce i Azji milczy światowa opinia publiczna, skazując ich ofiary na zapomnienie. Nasi misjonarze pracują wśród chorych, cierpiących, służą pomocą i wsparciem duchowym. Uczą dialogu i głoszą pojednanie i pokój. Pomóżmy i my naszym misjonarzom. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego wsparcia materialnego. W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. będziemy kwestować do puszek przed kościołem.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której wiele artykułów pomoże pogłębić wiarę i życie duchowe oraz wiedzę o Kościele.

W minionym tygodniu odprawiliśmy pogrzeb + Elżbiety Kluski. Módlmy się w jej intencji. Dobry Jezu, a nasz Panie… Mamy już nagrobek Ks. Kanonika Jerzego Wyporka, niech nie zabraknie naszej modlitwy, pamięci i wdzięczności.

Serdeczne życzenia na nadchodzący tydzień, szczególnie dla uczniów wypoczywających na feriach zimowych, oraz dla naszych parafian i wszystkich gości. Dobrej i błogosławionej niedzieli.