Umocnieni łaską rekolekcji wielkopostnych rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś w Niedzielę Palmową wspominamy mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Od 51 lat towarzyszy nam podczas procesji z palmami figura Pana Jezusa na osiołku autorstwa Pana Józefa Wrony, naszego honorowego kościelnego. Ten średniowieczny zwyczaj zapoczątkował w 1968 roku w naszej parafii śp. ks. prałat Jan Mach. Z pewnością dzisiaj spogląda na nas z góry i cieszy się, że ta tradycja trwa i jest kontynuowana.

Dziękujemy mieszkańcom roli Kusiki i Mizery za posprzątanie świątyni, prace porządkowe wokół świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców roli Szewcy.

Dziękujemy Stanisławowi Nawarze, jego synowi Szymonowi i bratu Kazimierzowi za demontaż rusztowania.

Dziękujemy dorosłym, młodzieży i dzieciom, a zwłaszcza naszym chorym za pobożny i liczny udział w rekolekcjach parafialnych.

Ofiarę na kościół złożyli: Anna i Marian Hanusiak; Janina Hanusiak, Izabela i Andrzej Pieron; Józef Tajs, Władysław Jędrocha z Brzeszcz. Bóg zapłać.

Na ręce ks. kard. Stanisława Dziwisza, który przewodniczył naszej dzisiejszej Liturgii, pragnę serdecznie podziękować wszystkim i każdemu z osobna za wspólną modlitwę i dzisiejszą obecność.

Pozdrawiamy wszystkich Zacnych Gości, przybyłych z różnych stron Polski do naszej parafii na dzisiejszą Niedzielę Palmową.

Dziękujemy przedstawicielom władz państwowych, wojewódzkich i powiatowych. Cieszemy się, że są wśród nas obecni: Pan Andrzej Pająk, Senator Rzeczypospolitej Polskiej; Pan Edward Zadora, Radny Powiatu Myślenickiego.

Na ręce Pana Marka Kluski, Wójta Gminy Tokarnia dziękujemy za przybycie przedstawicielom naszych władz samorządowych i sołeckich.

Dziękujemy Orkiestrze Dętej OSP i chórowi parafialnemu za ubogacenie muzyką i śpiewem dzisiejszej uroczystości; naszym druhom strażakom, których już dzisiaj proszę o wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa.

Dziękujemy Kliszczakom w strojach regionalnych; Służbie Liturgicznej Ołtarza; służbie kościelnej; wszystkim grupom modlitewnym dorosłych, dzieci i młodzieży; a przede wszystkim tym, którzy kultywują tradycję i własnoręcznie wykonali te piękne, imponujące, kolorowe, wysokie palmy, z których słynie i powinna być dumna – mam nadzieję, że jest dumna – nasza parafia. Jesteśmy wdzięczni, że przekazujecie te piękne religijne tradycje waszym dzieciom i wnukom.

Dziękujemy jury, które oceniało zgłoszone do konkursu palmy: Pani Barbarze Dziwisz; Pani Małgorzacie Pęcek; Panu Stanisławowi Funkowi; Panu Stanisławowi Winterowi.

Dziękujemy parafiankom za wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły; paniom z Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za przygotowanie pięknych palm, którymi udekorowaliśmy ołtarze i przyozdobiliśmy filary naszej świątyni.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości wyrażam swoją wdzięczność i składam serdeczne Bóg zapłać!

Przed nami Triduum Paschalne. Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

WIELKI CZWARTEK
O godz. 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma Świętego, której przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie Eucharystii i dar Kapłaństwa. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Składka w duchu bratniej miłości na pomoc charytatywną w naszej parafii.

Na zakończenie uroczystości Ciało Chrystusa zostanie przeniesione do ciemnicy. Tam do godziny 22.00 będziemy czuwać wraz z Jezusem, wspominając Jego samotną modlitwę w Ogrójcu.

WIELKI PIĄTEK
Zgodnie ze starożytną tradycją w Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post ścisły.

O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po Adoracji Krzyża zgodnie z wielowiekową tradycją przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Za pobożne uczestnictwo w Liturgii Męki Pańskiej i adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

W Wielki Piątek przez całą noc będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie Bożym starając się na osobistej modlitwie odczytać prawdziwy sens śmierci Chrystusa i Jego Zmartwychwstania.

PORZĄDEK ADORACJI CAŁONOCNEJ:
od 21.00 do 22.00 – zapraszamy wszystkie dzieci (prowadzi: schola „Śnieżnej Pani”).
od 22.00 do 23.00 – zapraszamy Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ i Niepokalanego Serca NMP.
od 23.00 do 00.00 – zapraszamy członkinie i członków Róż Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
o godz. 00.00 – zapraszamy młodzież.
od 01.00 do 03.00 – Więcierża (wszystkie role).
od 03.00 do 05.00 – role: Wierodnki, Gębki, Bryle, Bierówki, Kluski Dziubras Dolny, Szewcy, Gwiżdże, Osiedle, Granica, Parchule, Brzegi, Urbany, Hoboty
od 05.00 do 07.00 – role: Dziury, Kocury, Proszki, Fuły, Młyny, Tarnów, Przymiarki, Jurczaki, Debenosy, Kasperki, Kanie, Blychy, Kudły, Pod Lasem, Przysłop.
od 07.00 do 09.00 – role: Florki, Luberdy, Łocki, Morgi, Za Górką, Dział Niżny, Dział Wyżny.

WIELKA SOBOTA
Święcenie pokarmów na stół wielkanocny: godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00; 14.45.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00 Liturgią Światła, po niej Liturgia chrzcielna i Procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Wyjdziemy na zewnątrz świątyni, aby jako chrześcijanie ogłosić całemu światu radosną wieść: „możecie już otrzeć łzy, śmierć została pokonana”.

Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

Zapraszamy Szanownych Gości i naszych Parafian do odwiedzenia wystawy Zdzisława Słoniny „Malarstwo na szkle, rzeźba” w Galerii „Dworek”.

Drogie Siostry i drodzy Bracia, otwórzmy nasze serca na przyjęcie Bożej łaski i pójdźmy za Jezusem poprzez Jego mękę i śmierć, by przeżywać wraz z Nim radość zmartwychwstania. W tym duchu życzymy wszystkim: parafianom i naszym gościom, owocnego Triduum Paschalnego.