Dzisiejsza niedziela zwana „Ad Gentes”, jest obchodzona w Polsce jak dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiary dla misjonarzy i misjonarek (naszych rodaków) pracujących na misjach. Po Mszach świętych dobrowolna kwesta na rzecz misji. Niech nasza modlitwa i ofiara wspiera misjonarzy na drodze wierności Chrystusowi i drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy mieszkańcom 1. części roli Urbany za posprzątanie świątyni. O porządki w tym tygodniu prosimy mieszkańców 2. części tej roli, którą podzieliliśmy na 5 części.

Dziękujemy p. Klementynie Filipek oraz narzeczonym za ofiary złożone na malowanie kościoła. Dziękujemy p. Marii Worwie za kwiaty do palm na Niedzielę Palmową. Dziękujemy Krzysztofowi Makuskowi i Andrzejowi Gwiżdżowi za odśnieżenie placu przed kościołem i przy plebanii.

Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci oraz o 19.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Droga Krzyżowa bezpośrednio po mszy św. o godz. 11.00.

Próby naszego parafialnego chóru odbywają w każdy wtorek o godz. 19.00. Chór prowadzi p. Łukasz Walczyk, organista z Sanktuarium św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godziny 16.30.

W dalszym ciągu rozprowadzamy baranki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach od 17 do 21 marca. Poprowadzi je ks. Michał Strudziński, doktorant z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie tych dni dla kaznodziei i dla nas.

Komputerowe badanie wzroku w Ośrodku Zdrowia będzie przeprowadzone 5 marca w godzinach od 12.30 do 13.30. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Sołtys wsi Tokarnia informuje, że od dnia 26 lutego do 14 marca 2018 roku będzie przyjmować podatki rolne w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokarni w godzinach od 8.00 do 10.00.

Zebranie wiejskie mieszkańców wsi Tokarnia odbędzie się w dniu 4 marca br. o godzinie 10.15 w lokalu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tokarni.

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach zaprasza rolników na szkolenie w dniu 27 lutego (wtorek) o godz. 14.00 W GOKiS w Tokarni. Tematem szkolenia będą nowe zmiany w KRUSie i nowe zasady wypełniania wniosków o płatności bezpośrednie w 2018 roku.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Mieczysława Tajsa. Módlmy się za naszego Zmarłego Brata.

Św. Paweł mobilizuje nas w Wielkim Poście: „Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam!” Niech doświadczenie obecności Bożej pomaga nam w realizacji postanowień.